zaloguj się
Dostępność

 
Projekt przewiduje również ulgi na zakup biletów komunikacji miejskiej czy PKP (fot. Bettmann/Contributor/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Rząd wprowadza świadczenie wyrównawcze dla działaczy opozycji antykomunistycznej

Specjalne świadczenie wyrównawcze dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych to główna zmiana wprowadzona do przyjętego przez rząd projektu ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych.
Prezydent Andrzej Duda (C) (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Prezydent: Część opozycji zmierza w stronę alternatywnej rzeczywistości

Część opozycji zmierza w stronę alternatywnej rzeczywistości, co utrudnia dialog w Polsce, osłabia polskie państwo – mówi w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie” prezydent Andrzej Duda.
(fot. arch.PAP/Piotr Nowak)

Prezydenci Polski i Litwy wystąpili ze wspólnym apelem do władz w Mińsku

Apelujemy do władz białoruskich o pełne uznanie i przestrzeganie standardów demokratycznych; wzywamy do powstrzymania się od przemocy i respektowania podstawowych wolności, praw człowieka i obywatela - napisali we wspólnym oświadczeniu prezydenci Polski i Litwy.
Uroczystość odsłonięcia pamiątkowych tablic z nazwiskami osób, które broniły Żydów w trakcie II wojny światowej w nowo otwartym Parku Pamięci Narodowej "Zachowali się jak trzeba" w Toruniu (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Prezydent: Pamięć o Polakach ratujących Żydów nieusuwalną częścią polskiej tożsamości

Pamięć o niezwykłych-zwykłych Polakach ratujących Żydów w trakcie II wojny światowej jest nieusuwalną częścią polskiej tożsamości — ocenił w liście do uczestników otwarcia Parku Pamięci Narodowej w Toruniu prezydent RP Andrzej Duda.

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych