zaloguj się
Dostępność

 
„Wszystko przebiegło w sposób harmonijny, skuteczny i bardzo godny, a także dający Polakom pewność, że ich głos decyduje” – ocenił proces wyboru prezydenta szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images) (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

„Skuteczne wybory w Polsce w czasach niepokoju na świecie”

– Pokazaliśmy, że nawet w czasach, gdy na świecie jest tyle niepewności, niepokoju, w Polsce wszystko przebiegło w sposób harmonijny, skuteczny i godny, a także dający Polakom pewność, że ich głos decyduje – ocenił proces wyboru prezydenta Krzysztof Szczerski.
Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości przyjęcia Zwierzchnictwa Prezydenta RP nad Siłami Zbrojnymi RP (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Prezydent Andrzej Duda przyjął zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi

6 sierpnia i 15 sierpnia to daty wpisane w historię polskiego oręża; to właśnie etos walki, heroizmu i zwycięstwa - mówił prezydent Andrzej Duda w czwartek na placu Piłsudskiego w Warszawie podczas uroczystości ponownego objęcia zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi RP.
PAP/Radek Pietruszka

Prezydent: Polacy mają prawo zdecydować, kto ma być ich prezydentem i zdecydowali

Władza pochodzi z woli narodu i naród wyraził swoją wolę w wyborach; to Polacy mają prawo zdecydować, kto ma być ich prezydentem, głową państwa i zdecydowali - powiedział w Sejmie prezydent Andrzej Duda w orędziu po zaprzysiężeniu na drugą kadencję.
(fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Inauguracja II kadencji prezydentury Andrzeja Dudy

Kolumna z prezydentem Andrzejem Dudą wyruszyła w czwartek po godz. 9.30 z Pałacu Prezydenckiego do Sejmu. Andrzej Duda złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i formalnie rozpocznie drugą kadencję na urzędzie prezydenta RP.