zaloguj się
Dostępność

 
(fot. PAP/Artur Reszko)

Prezydent: Ćwiczenie Defender-Europe 22 ma pokazać współdziałanie i sprawność sił NATO

Wszyscy widzimy sytuację na Ukrainie i zdajemy sobie sprawę z potencjalnego zagrożenia; ćwiczenie Defender-Europe 22 ma pokazać współdziałanie i sprawność sił Sojuszu Północnoatlantyckiego w kolektywnej obronie - powiedział prezydent Andrzej Duda
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w trakcie wizyty w gospodarstwie rolnym w miejscowości Michalin (fot. PAP/Przemysław Piątkowski)

Premier: Ponad 90 proc. gospodarstw otrzyma równe bądź wyższe dopłaty niż średnia unijna

Wieś w ostatnich latach doświadczyła wielu problemów, takich jak susza czy pandemia; mamy też wojnę na Ukrainie i związane z tym wyższe ceny surowców – mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Na każde z tych zjawisk była reakcja państwa – zaznaczył.
Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego podczas Konferencji PISM Strategic Ark (fot. TVP)

Morawiecki: Wzywam do izolacji rosyjskiego prezydenta

– Dyplomacja wymaga dialogu, ale nie można negocjować z terrorystami; przestępcy muszą zostać osądzeni, a ideologia „Ruskiego miru” musi zostać pokonana i wyeliminowana – mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji PISM Strategic Ark.
Emeryci kolejny raz dostaną 14. emeryturę (fot. Shutterstock/Matej Kastelic)

Premier: Czternasta emerytura to troska o najsłabszych

W trudnych czasach stosujemy wyjątkowe rozwiązania. Wszystko po to, by każdy senior mógł czuć się bezpiecznie – podkreśla Mateusz Morawiecki w liście do emerytów dotyczącym m.in. wypłaty 14. emerytury.