zaloguj się
Dostępność
 
Uroczystości pogrzebowe Franciszka Pieczki (fot. PAP/Leszek Szymański)

Prezydent: To pożegnanie człowieka szlachetnego w wielu tego słowa znaczeniach

To pożegnanie człowieka, którego życie było życiem człowieka wzorcowym. Człowieka niezwykle porządnego, człowieka niezwykle rzetelnego, człowieka niezwykle ludzkiego – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości pogrzebowych Franciszka Pieczki.
Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystej inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 w Wojskowym Instytucie Medycznym (fot.PAP/Albert Zawada)

Prezydent: Medycy wojskowi od trzech lat stają na pierwszej linii frontu

Wybuch pandemii, zmagania z kolejnymi falami i mutacjami SARS-Cov-2, leczenie rannych w walce Ukrainy przeciw rosyjskiej agresji; medycy wojskowi od trzech lat stają na pierwszej linii frontu - powiedział prezydent Andrzej Duda na inauguracji roku akademickiego w Wojskowym Instytucie Medycznym.
Przewodniczący Koła Poselskiego Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia Paweł Kukiz (fot. arch. PAP/Marcin Obara)

Kukiz: Od października nie głosuję z PiS

Od października nie głosuję z PiS, do momentu uchwalenia ustawy o sędziach pokoju – poinformował w czwartek lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Jak dodał, wróci do wspólnych głosowań z PiS po uchwaleniu ustawy.
(fot. PAP/Paweł Supernak)

„Wśród trudnych elementów wynikających z wojny na Ukrainie, są też jasne, jak otwarcie Baltic Pipe”

Wśród trudnych elementów, o których wszyscy wiemy - wojny wywołanej przez Rosję na Ukrainie, wynikającego z tego kryzysu energetycznego, ograniczeń w dostawach gazu na Zachód Europy - są też jasne promyki, takie jak otwarcie gazociągu Baltic Pipe - podkreślił w środę prezydent Andrzej Duda.