zaloguj się
Dostępność

 
Prezydent Andrzej Duda (C) (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Prezydent: Część opozycji zmierza w stronę alternatywnej rzeczywistości

Część opozycji zmierza w stronę alternatywnej rzeczywistości, co utrudnia dialog w Polsce, osłabia polskie państwo – mówi w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie” prezydent Andrzej Duda.
(fot. arch.PAP/Piotr Nowak)

Prezydenci Polski i Litwy wystąpili ze wspólnym apelem do władz w Mińsku

Apelujemy do władz białoruskich o pełne uznanie i przestrzeganie standardów demokratycznych; wzywamy do powstrzymania się od przemocy i respektowania podstawowych wolności, praw człowieka i obywatela - napisali we wspólnym oświadczeniu prezydenci Polski i Litwy.
Uroczystość odsłonięcia pamiątkowych tablic z nazwiskami osób, które broniły Żydów w trakcie II wojny światowej w nowo otwartym Parku Pamięci Narodowej "Zachowali się jak trzeba" w Toruniu (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Prezydent: Pamięć o Polakach ratujących Żydów nieusuwalną częścią polskiej tożsamości

Pamięć o niezwykłych-zwykłych Polakach ratujących Żydów w trakcie II wojny światowej jest nieusuwalną częścią polskiej tożsamości — ocenił w liście do uczestników otwarcia Parku Pamięci Narodowej w Toruniu prezydent RP Andrzej Duda.
„Wszystko przebiegło w sposób harmonijny, skuteczny i bardzo godny, a także dający Polakom pewność, że ich głos decyduje” – ocenił proces wyboru prezydenta szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images) (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

„Skuteczne wybory w Polsce w czasach niepokoju na świecie”

– Pokazaliśmy, że nawet w czasach, gdy na świecie jest tyle niepewności, niepokoju, w Polsce wszystko przebiegło w sposób harmonijny, skuteczny i godny, a także dający Polakom pewność, że ich głos decyduje – ocenił proces wyboru prezydenta Krzysztof Szczerski.

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
11-08-2020
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych