zaloguj się
Dostępność
 
Artykuł premiera mateusza Morawieckiego został opublikowany w poniedziałek na brukselskim portalu Euractiv (fot. PAP/Przemysław Piątkowski)

Morawiecki: Wojna na Ukrainie ujawniła prawdę o Rosji, obnażyła też prawdę o Europie

Gdyby cała Europa poszła za głosem Niemiec, to nie tylko Nord Stream 1, ale także Nord Stream 2 działałby od wielu miesięcy; a zależność Europy od rosyjskiego gazu, byłaby prawie nieodwracalna – napisał premier Mateusz Morawiecki.
(fot.  PAP/Marcin Obara)

„Zasada jednomyślności chroni UE przed dominacją najsilniejszych państw”

Premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym na euractiv.com artykule napisał, że zasada jednomyślności jest „zaworem bezpieczeństwa” chroniącym Unię Europejską przed dominacją najsilniejszych państw członkowskich. Premier odniósł się do ostatnich wypowiedzi europosłów o zasadności prawa weta w Unii.
(fot. Twitter/Ivana Brkić)

Prezydent: Rodzinom ofiar wypadku autokaru w Chorwacji składam wyrazy współczucia

We współpracy z chorwackimi służbami ratowniczymi i władzami podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby pomóc naszym rodakom; rodzinom ofiar wypadku autokaru w Chorwacji składam wyrazy współczucia - podkreślił w sobotę prezydent Andrzej Duda.
Projekt ustawy powinien trafić do Sejmu na początku września (fot. Shutterstock/ Zvone)

Rząd: Rekompensaty za ograniczenie wzrostu cen ciepła i dopłaty do paliw

Rząd zaproponuje rekompensaty z budżetu dla ciepłowni w zamian za ograniczenie do 40 proc. wzrostu cen ciepła, oraz dopłaty dla gospodarstw domowych, używających do ogrzewania pelletu, drewna, oleju opałowego i LPG – poinformowała minister klimatu Anna Moskwa.

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
08-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych