zaloguj się
Dostępność
 
W Skierbieszowie prezydent uczestniczył w uroczystościach z okazji 80. rocznicy wysiedleń z Zamojszczyzny (fot. KPRP/Jakub Szymczuk)

80. rocznica wysiedleń mieszkańców Zamojszczyzny. Uroczystości z udziałem prezydenta

– Chcę wam podziękować za to, że mimo wszystkiego, co przeżyliście, umieliście zdobyć się na pojednanie – powiedział w niedzielę w Skierbieszowie (woj. lubelskie) prezydent Andrzej Duda, zwracając się do świadków wysiedleń z Zamojszczyzny.
Premier Mateusz Morawiecki (L) i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (P) podczas konferencji po Grain from Ukraine - bravery feeds planet w Kijowie, (fot. PAP/Krystian Maj/KPRM)

Premier: Rosja chce rzucić Ukrainę na kolana

Rosja atakuje różnego rodzaju infrastrukturę cywilną, infrastrukturę energetyczną, wodno-kanalizacyjną, bo chce rzucić Ukrainę na kolana; nie udało im się zniszczyć Ukrainy militarnie ani pokonać jej finansowo, bo z całego świata płynie pomoc finansowa – powiedział premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Kijowie.
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyła się Gala Nagrody BohaterONy 2022 im. Powstańców Warszawskich (źródło: bohateron.pl)

Laureaci BohaterON-ów „pokazują, że wydarzenia sprzed prawie 80 lat są żywe”

Laureaci dzisiejszych nagród pokazują, że wydarzenia sprzed prawie 80 lat są żywe, mają moc poruszania naszych serc i umysłów – napisał premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników gali rozdania Nagród BohaterONy 2022 im. Powstańców Warszawskich.
Minister obrony Niemiec Christine Lambrecht (SPD) zaproponowała wsparcie dla Polski obejmujące m.in. systemy obrony przeciwlotniczej Patriot (fot. Shutterstock/mehmet ali poyraz)

„Jeśli Niemcy nie zgodzą się na wyjazd baterii Patriot na Ukrainę, to trzeba tę ochronę przyjąć u nas”

Byłoby dobrze, gdyby baterie Patriot stały w pewnej odległości od polskiej granicy, bo wówczas chroniłyby terytorium Polski i część Ukrainy – ocenił prezydent Andrzej Duda.