zaloguj się
Dostępność

 
(fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Znamy już datę wyborów prezydenckich 2020. Marszałek Sejmu przedstawiła kalendarz wyborczy

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła nową datę głosowania w tegorocznych wyborach prezydenckich. Prezydenta będziemy wybierać w niedzielę, 28 czerwca. Zarządzenie dotyczące wyborów prezydenckich zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw i ruszy kampania wyborcza.
(fot. PAP/Paweł Supernak)

Prezydent podpisał ustawę ws. organizacji wyborów

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego – poinformował na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
(fot. tt/@KPRM)

Premier: Decyzje ministra zdrowia i szefa MSWiA uratowały Polskę przed kataklizmem

– Początek pandemii był czasem, kiedy potrzebowaliśmy jedności; wspólnie z prezydentem zapraszaliśmy do rozmów opozycję, część polityków opozycji zamiast dbać o spokój i pomagać, rzucała piach w tryby – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
Senat przyjął ustawę wraz z poprawkami dot. wyborów prezydenckich 2020 (fot. Shutterstock/dziurek)

Senat przyjął ustawę wraz z poprawkami dot. wyborów prezydenckich 2020

Senat przyjął ustawę regulującą zasady przeprowadzenia wyborów prezydenckich wraz z 36 poprawkami. Przepisy wprowadzają m.in. mieszany tryb wyborów – głos będzie można oddać tradycyjnie w lokalu wyborczym lub – na wniosek – skorzystać z głosowania korespondencyjnego.