zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

20 mln zł dla Akademii Pomorskiej w Słupsku. W imieniu premiera czek przekazał rzecznik rządu

10:30, 09.12.2022;   autor: akune;   źródło: PAP

Rzecznik rządu Piotr Müller w piątek w imieniu premiera przekazał czek na 20 mln zł rektorowi Akademii Pomorskiej w Słupsku. Pieniądze przeznaczone zostaną na rozwój m.in. Instytutu Prawa i Administracji i na powstanie terenowej stacji badawczo-dydaktycznej.


Podziel się:   Więcej

– Po raz kolejny w tym niedawno otwartym gmachu Akademii Pomorskiej w Słupsku mamy możliwość ogłoszenia kolejnych dobrych wiadomości dla uczelni – zaczął piątkowa konferencję rzecznik rządu Piotr Müller.

Dodał, że decyzją premiera Mateusza Morawieckiego przekazuje 20 mln zł w papierach wartościowych na dalsze działania inwestycyjne uczelni.

– To będą środki finansowe, które m.in. będą służyły inwestycjom w stację badawczo-dydaktyczną, w rozwój Instytutu Prawa i Administracji, a także w niezbędną infrastrukturę – powiedział rzecznik rządu.

Przypomniał, że kiedy w 2019 r., jako wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, podpisywał decyzję o uruchomieniu kierunku prawo na Akademii Pomorskiej, wielu zastanawiało się, czy to dobry pomysł. – Nie miałem wątpliwości, że to nowe szanse edukacyjne dla regionu i duża szansa na rozwój uczelni – ocenił.


Zmiany w podziale dziedzin nauki i dyscyplin naukowych. Jest projekt rozporządzenia
 
 
 
...
 
Rektor Akademii Pomorskiej prof. Zbigniew Osadowski dodał, że wysoki poziom prowadzenia działalności naukowej doprowadził do tego, że w tym roku uczelni przyznano kategorię badawczą – A w dyscyplinie nauki prawne – uprawnienia doktorskie i habilitacyjne.

Wskazywał, że celem planowanej stacji badawczo-dydaktycznej jest „szeroko działalność społeczności akademickiej pod kątem działalności dydaktycznej, możliwość realizacji praktyk, projektów badawczych, ale też realizacja działań w zakresie komercjalizacji naszej działalności naukowej".

Piotr Müller podkreślił, że Akademia Pomorska w ostatnich kilku latach przeszła bardzo duże zmiany profili studiów. – Bardzo się cieszę, że rozwój infrastruktury pomoże w rozwoju uczelni i mam nadzieję, że przyciągnie rzesze studentów. Dodatkowe finansowanie to kolejny impuls rozwojowy dla uczelni – zaznaczył.


„Polska potrzebuje nowoczesnej nauki”. Przesłanie prezydenta z okazji inauguracji roku akademickiego 2022/2023
Rektor uczelni, pytany o budowę obiektów, powiedział, że uczelnia jest na etapie przygotowywania dokumentacji technicznych, projektowych i kosztorysów stacji badawczo-dydaktycznej, która ma powstać w gminie Grzmiąca (woj. zachodniopomorskie).

Uczelnia już wcześniej otrzymała 10 mln zł dofinansowania ministerialnego m.in. na budowę klubu studenckiego (950 tys. zł) i na przebudowę byłej stołówki wojskowej na aulę wielofunkcyjną.

Akademia Pomorska w Słupsku kształci ponad 4 tys. studentów na 27 kierunkach kształcenia.


Premier: Na naszych oczach dzieje się wielka rewolucja

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych