zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

20 wozów ratowniczo-gaśniczych przekazano do dolnośląskich komend PSP

14:06, 17.01.2022;   autor: kawi;   źródło: PAP

20 wozów ratowniczo-gaśniczych przekazano w poniedziałek do dolnośląskich komend PSP. - To jest ważny dzień dla Dolnego Śląska, bo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa w regionie - powiedziała podczas uroczystości marszałek Sejmu Elżbieta Witek.


Podziel się:   Więcej

Marszałek Witek podkreśliła, że PSP jest filarem bezpieczeństwa przeciwpożarowego w Polsce. - Strażacy z PSP i OSP mają przed sobą coraz to nowe wyzwania. Kiedyś były to głównie pożary; dziś to też inne niebezpieczne zdarzenia. Dziękuje za oddanie i poświęcenie, za to że ratujecie życie i mienie innych; dziękuję za waszą ciężką służbę - powiedział Witek.

Strażakom przekazano 20 samochodów ratowniczo-gaśniczych, w tym 16 średnich i 4 ciężkie. Auta trafiły do 15 komendy PSP na Dolnym Śląsku. Koszt zakupu tego sprzętu to 19 mln zł, z czego 10 mln zł pochodziło z budżetu państwa. Kupno aut wsparto też środkami m.in. z funduszu przeciwdziałania COVID-19, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządu województwa dolnośląskiego oraz lokalne samorządy i firmy.

Premier: Dla nas mieszkaniec jakiegokolwiek miejsca w Polsce jest ważniejszy niż sędzia trybunału z Luksemburga
 
 
 
...
 
- To jest ważny dzień dla Dolnego Śląska, bo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa w regionie - powiedziała marszałek.

Nowe auta zastąpią starsze wozy, które zostaną przekazane jednostkom OPS działającym na terenie województwa dolnośląskiego.

Sejm uchwalił ustawę obniżającą VAT na żywność, paliwa i energię