zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

40 mld zł przeznaczone na kolejną odsłonę Tarczy Finansowej

17:52, 19.01.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Na kolejną odsłonę Tarczy chcemy przeznaczyć około 40 miliardów złotych jako dodatkową pulę do ponad 150 miliardów złotych, którą już otrzymali polscy przedsiębiorcy – napisał we wtorek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

„Dziś cały świat liczy na to, że dzięki szczepionce będziemy mogli jak najszybciej wrócić do normalności i odbudowywać nasze życie społeczne i gospodarcze do poziomu sprzed pandemii” – napisał premier. Podkreślił, że „najbardziej zależy nam na zdrowiu i życiu Polaków, ale również na sprawnym działaniu i wsparciu rodzimych firm”.

Wskazał, że „w poniedziałek ruszyły już pierwsze wypłaty z Tarczy Finansowej Polski Fundusz Rozwoju 2.0 dla firm, które nie mogą teraz normalnie działać, a już dzisiaj na kontach czterech tysięcy przedsiębiorstw znajdzie się prawie 700 milionów złotych. W firmach objętych pomocą pracuje blisko 26 tysięcy osób”.

Premier: Do 40 mld zł dla przedsiębiorców i kultury w Tarczy 2.0

Na kolejną odsłonę Tarczy chcemy przeznaczyć około 40 mld zł


„Dodatkowo, na dzisiejszej Radzie Ministrów dyskutowaliśmy o poszerzeniu listy kodów PKD. Na kolejną odsłonę Tarczy chcemy przeznaczyć około 40 miliardów złotych – jako dodatkową pulę do ponad 150 miliardów złotych, którą już otrzymali polscy przedsiębiorcy” – czytamy.

„Proces złożenia wniosku jest prosty i szybki – wystarczy skorzystać z bankowości elektronicznej we własnym banku, a środki zostaną wypłacone w ciągu 1–2 dni roboczych. Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na stronach Kancelaria Premiera i PFR”.

„Jesteśmy w trudnym momencie i nadal musimy przestrzegać obostrzeń, ale dzięki rozwijającemu się programowi szczepień i kolejnym programom wsparcia wierzę, że razem przetrwamy ten ciężki okres. Mamy nadzieję, że najpóźniej za 3–4 miesiące wrócimy do dynamicznej odbudowy potencjału ekonomicznego, a Polska gospodarka znów pozytywnie zaskoczy świat” – czytamy we wpisie.

Tarcza Finansowa 2.0 PFR


Tarcza Finansowa 2.0 PFR umożliwia mikro, małym i średnim firmom przyznanie subwencji, które będą mogły być w 100–proc. umarzane. Chodzi o branże, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID–19. Finansowanie w ramach programu jest udzielane od 15 stycznia 2021 r. do 31 marca 2021 r.

Projekt tarczy antykryzysowej 2.0 skierowany ponownie do komisji finansów