zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

8 października Komisja Ustawodawcza zaproponuje poprawki do noweli o ochronie zwierząt

12:53, 23.09.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Posiedzenie senackiej Komisji Ustawodawczej będzie kontynuowane 8 października; wtedy komisja zaproponuje poprawki do noweli o ochronie zwierząt - zapowiedział w środę szef komisji ustawodawczej Krzysztof Kwiatkowski.


Podziel się:   Więcej

W środę po godz. 11 senacka Komisja Ustawodawcza rozpoczęła prace nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt, uchwalonej z inicjatywy PiS. Posiedzenie komisji odbywa się w formule konsultacji społecznych z udziałem organizacji zajmujących się ochroną zwierząt, a także skupiających przedsiębiorców, pracodawców i rolników.

Kwiatkowski przekazał podczas posiedzenia, że środowe posiedzenie komisji ws. noweli o ochronie zwierząt „nie jest jedynym, na którym Senat będzie pracować nad zaproponowaną zmianą przepisów”. Zapowiedział, że posiedzenie komisji będzie kontynuowane 8 października. – Komisja ustawodawcza będzie wtedy głosować poprawki do tego projektu – oświadczył.

– Komisja (ustawodawcza) poprosiła o dane z ministerstwa finansów o podatkach płaconych przez poszczególne branże, dane z ZUS o osobach zatrudnionych w branżach, których dotyczą przepisy; o dane z GUS o ilości podmiotów, o dane ze Związku Banków Polskich o zaangażowaniu kredytowym. Zamówiliśmy także ekspertyzy o skutkach finansowych wprowadzanych reguł – powiedział Kwiatkowski. Jak dodał, „senatorowie na posiedzeniu komisji ustawodawczej będą mogli zapoznać się ze wszystkimi ekspertyzami”.

W środowym posiedzeniu komisji bierze udział przedstawiciel strony rządowej – sekretarz stanu w KPRM Paweł Szrot oraz wnioskodawcy – m.in. poseł PiS Grzegorz Puda i posłanka KO Katarzyna Piekarska. Na sali obecni są także: prezes PSL Władysław Kosiniak–Kamysz, przewodnicząca partii Zieloni Małgorzata Tracz oraz poseł PSL Marek Sawicki.

Zdaniem Piekarskiej, „ponieważ Sejm pracował w olbrzymim pośpiechu, niektóre sprawy trzeba będzie doprecyzować”. – Cieszę się z tego wysłuchania, żałuję, że nie było takiego wysłuchania w Sejmie przed pierwszym czytaniem w Sejmie – zaznaczyła.

Senacka komisja rozpoczęła prace nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt
header("X-php: 103");