zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Adamczyk: Tunel w Świnoujściu to wyczekiwane połączenie drogowe

13:42, 05.03.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Dzięki realizacji tunelu, już wkrótce będzie można korzystać z tego długo wyczekiwanego połączenia drogowego – powiedział w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas uroczystości rozpoczęcia drążenia tunelu pod dnem Świny łączącego wyspy Uznam i Wolin.


Podziel się:   Więcej

W piątek rozpoczęło się drążenie tunelu w Świnoujściu.

Minister Adamczyk wskazał, że mieszkańcy i turyści odwiedzający Świnoujście od lat czekali na stałe połączenie drogowe między wyspami Wolin i Uznam.

– To rozpoczęcie drążenia kolejnego tunelu, tunelu na trasie nowo budowanych dróg w Polsce, tunelu na trasie nowo budowanych szlaków kolejowych w naszym kraju – powiedział Adamczyk.

Jak dodał, „dzięki realizacji tunelu już wkrótce będzie można korzystać tego długo wyczekiwanego połączenia drogowego”.


Premier: Gazoport, Baltic Pipe i tunel w Świnoujściu pokazują, czym jest racja stanu
 
 
 
...
 
Szef resortu infrastruktury wskazał, że w inwestycji tej wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie.

To nie tylko pisma naukowo-techniczne przynoszą nam wiedzą o tym, w jaki sposób można szybko budować bezpieczne, przewidywalne i wreszcie funkcjonalne sieci komunikacyjne, drogowe i kolejowe. To inżynierowie w Polsce, to polscy inżynierowie wiedzą, jak te techniki stosować i z tego jesteśmy niezmiernie dumni – powiedział Adamczyk.Kaczyński: Część Pomorza Zachodniego była oddzielona od pozostałej części kraju
Adamczyk dodał, że „jesteśmy dumni, że te realizacje odbywają się wszędzie, w każdym regionie naszego kraju, bo każda część naszego kraju zasługuje na inwestycje”.

Podkreślił, że dla rządzących „najważniejsze jest to, żeby zrealizować program, którego oczekują od nas Polacy”. – Wspólnie razem możemy wiele, w każdym regionie naszego kraju. A my inwestujemy wszędzie tam, gdzie są właśnie te potrzeby – wskazał szef MI.

– To jest właśnie postrzeganie zrównoważonego rozwoju przez rząd (...). Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje słowa – mówił Adamczyk.


Brudziński: Na naszych oczach spełnia się marzenie świnoujścian


W piątek rusza drążenie tunelu pod dnem Świny łączącego wyspy Uznam i Wolin

Kalendarz transmisji

Grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
06-12-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych