zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Agata Kornhauser-Duda: Działalność charytatywna i hojna ofiarność przyczyniają się do ułatwiania innym życia

07:32, 29.11.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

Zgodnie z polską i chrześcijańską tradycją ostatnie tygodnie roku są czasem myślenia o bliźnich; działalność charytatywna i hojna ofiarność przyczyniają się do ułatwiania innym życia - napisała Agata Kornhauser-Duda w liście do uczestników XIV Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego.


Podziel się:   Więcej

W niedzielę na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbyła się XIV edycja Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego organizowanego przez SHOM (Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych) w Warszawie. Celem akcji była zbiórka funduszy na rzecz organizacji wspierających osoby najbardziej potrzebujące.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, która skierowała list do jego uczestników i organizatorów. Odczytał go dyrektor protokołu dyplomatycznego MSZ Marek Szczepanowski podczas rozpoczęcia imprezy.

Pierwsza dama wyraziła w nim zadowolenie, że po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19, uczestnicy kiermaszu dobroczynnego mogli się spotkać ponownie.

Uważam, że zwłaszcza obecnie, kiedy ludzie na całym świecie doświadczają problemów i niepokojów związanych z pandemią SARS-CoV-2 i jej konsekwencjami, potrzebujemy dużo wzajemnej serdeczności i uwagi, empatii i solidarności – napisała małżonka prezydenta.


Pierwsza dama przekazała dwie prace na akcję „Choinki Jedynki”
Pierwsza dama podkreśliła, że kiermasz jest właśnie takim wydarzeniem, na którym manifestuje się pozytywne nastawienie i wiele ciepłych uczuć.

„Zgodnie z polską i chrześcijańską tradycją, a zarazem ze zwyczajem rozpowszechnionym w licznych krajach i na różnych kontynentach, ostatnie tygodnie każdego roku są czasem myślenia o bliźnich znajdujących się w potrzebie i szczególnie aktywnego niesienia im pomocy” – zaznaczyła.


Dekoracje przygotowane przez młodzież ozdobiły choinkę w Pałacu Prezydenckim
„Działalność charytatywna i hojna ofiarność przyczyniają się do ułatwiania innym życia, wyrównywania szans, otwierania nowych, szerszych możliwości rozwoju” – zwracała uwagę pierwsza dama.

„Nawet skromne gesty dzielenia się tym, co mamy, gdy czynimy to razem, tworzą wielkie dzieła. Tak też dzieje się rokrocznie podczas świątecznego kiermaszu, gdzie przedstawiciele różnych państw i kultur łączą się we wspólnym celu” – dodała.

Agata Kornhauser-Duda dziękowała także wszystkim zgromadzonym na XIV Międzynarodowym Kiermaszu Charytatywnym za cenny wkład w budowanie lepszego świata, a stowarzyszeniu SHOM za podjęcie inicjatywy zorganizowania tego wydarzenia. „Z serca życzę, aby tegoroczna edycja kiermaszu przyniosła wiele radości i dobrych owoców” – podkreśliła małżonka prezydenta.


Pierwsza dama: Boże Narodzenie objawia nam prawdę o godności każdego człowieka
Od 2008 r. Międzynarodowy Kiermasz Charytatywny jest najważniejszą coroczną akcją charytatywną organizowaną przez Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznej SHOM w Warszawie.

Zbiera ona fundusze na pomoc osobom najbardziej potrzebującym, objętym opieką różnych organizacji działających w Polsce. W tym roku udział w kiermaszu bierze ponad 50 ambasad. Zebrane pieniądze zasilą 25 organizacji charytatywnych.

W 2019 r. dzięki honorowemu patronatowi pierwszej damy RP Agaty Kornhauser-Dudy oraz wielkiemu zaangażowaniu i darowiznom ambasad, hojności sponsorów i ogromnemu wsparciu wolontariuszy, SHOM zebrał ponad 600 tys. zł, które zostały przekazane 25 organizacjom charytatywnym. W wydarzeniu wzięło udział 4500 osób.


Para prezydencka zachęca do włączenia się w Świąteczną Zbiórkę Żywności

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
23-05-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych