zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Agata Kornhauser-Duda z wizytą u podopiecznych warszawskich Sióstr Franciszkanek

20:19, 29.11.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła dziś zaprzyjaźnione Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. W Warszawie siostry prowadzą przedszkole, dom dziecka, obecnie schronienie znaleźli u sióstr także uchodźcy z Ukrainy.


Podziel się:   Więcej

Prezydentowa poznała podopiecznych sióstr w listopadzie 2018 roku, kiedy odwiedziła przyklasztorny dom dziecka i prowadzone przez zakonnice przedszkole.

Z warszawskimi Siostrami Franciszkankami rozmawiała także w czasie pandemii – wówczas podczas spotkania online siostry opowiadały o swojej pracy z dziećmi i młodzieżą, wyzwaniach tego czasu, zdalnej nauce oraz o pomocy potrzebującym – posłudze wśród chorych i bezdomnych.

Dziś pierwsza dama odwiedziła ukraińskich uchodźców, którzy pod dachem sióstr znaleźli schronienie przed trwającą w ich ojczyźnie wojną. Była to kolejna okazja do wsparcia i poznania historii i potrzeb uciekających przed terrorem wojny.

Odwiedziła także wychowanków Domu Dziecka – z najmłodszymi rozmawiała o szkole, zainteresowaniach i planach na przyszłość. O pomocy potrzebującym, potrzebach dzieci i codzienności w Domu

Małżonka prezydenta rozmawiała również z siostrami Franciszkankami.


Agata Kornhauser-Duda odwiedziła małych pacjentów w Zabrzu

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych