zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Agresywne działania Rosji i zielone certyfikaty szczepień wśród tematów sesji PE

09:36, 26.04.2021;   autor: akune;   źródło: IAR, Twitter

Agresywne działania Rosji, zielone certyfikaty szczepień, unijno-brytyjska umowa o współpracy, czy Europejski Fundusz Budowy to niektóre tematy rozpoczynającej się w poniedziałek czterodniowej sesji Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Początek sesji zaplanowano na godz. 17.00.


Podziel się:   Więcej

Europosłowie rozpoczną czterodniowe posiedzenie od dyskusji na temat relacji z Turcją po niedawnej wizycie w tym kraju przewodniczących Komisji i Rady Europejskiej.

We wtorek odbędzie się debata poświęcona dotycząca umowy o współpracy Unii z Wielką Brytanią i głosowanie, którego wyniki poznamy w środę.

Tego samego dnia o godz. 15.00 europosłowie będą rozmawiać na temat agresywnych działań Rosji. Powodem zorganizowania debaty były koncentracja wojsk przy granicy z Ukrainą i na nielegalnie zaanektowanym Krymie, niepokój o stan zdrowia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, który przebywa w kolonii karnej, oraz informacje, że za atakiem na skład amunicji w Czechach w 2014 roku stali rosyjscy agenci GRU.

W środę zaplanowano debaty o zielonym certyfikacie szczepień i o prawach pasażerów na kolei. Wyniki głosowań zostaną opublikowane w czwartek. Wtedy europosłowie mają także zatwierdzić program Europejskiego Funduszu Obronnego.


Na sesji PE będzie debata na temat rosyjskich wojsk na granicy z Ukrainą


Spychalski: Apeluję, aby sytuacji na Wschodzie nie wykorzystać do bieżącej rozgrywki politycznej

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
28-11-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych