zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Aktywiści obrażali prezydenta. Jest śledztwo prokuratury

20:21, 14.02.2020;   autor: łz;   źródło: PAP

Prokuratura Rejonowa w Pucku wszczęła śledztwo w sprawie obrażania prezydenta Andrzeja Dudy podczas obchodów 100. rocznicy Zaślubin Polski z morzem.


Podziel się:   Więcej

- Śledztwo wszczęto z art. 135 p. 2 kodeksu karnego - powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. - Publiczne znieważenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności - dodała.

Do gdańskiej prokuratury trafiło kilka zawiadomień w związku z obrażaniem prezydenta Dudy podczas obchodów 100-lecia Zaślubin Polski z morzem. Doniesienia oparto na materiałach z mediów. Pisma zostały przekazane do prokuratury w Pucku.

Już w piątek Prokuratura Rejonowa w Pucku zdecydowała o wszczęciu śledztwa w tej sprawie.

W poniedziałek na Wybrzeżu gościł prezydent Duda, który brał udział w uroczystościach 100-lecia Zaślubin Polski z morzem. Prezydent był w Pucku, Władysławowie i Wejherowie. Jedynie obchody we Władysławowie miały spokojny przebieg. W Pucku i Wejherowie doszło do incydentów.


Będą opłaty od „małpek” i słodzonych napojów
Andrzej Duda został przywitany w Pucku okrzykami: „kłamca”, „będziesz siedział”, „Trybunał Stanu”, „republika banasiowa” i „przestań łgać”. W trakcie przemówienia głowy państwa słychać było gwizdy. Andrzej Duda nie zareagował na nie w żaden sposób. Według niektórych mediów w tłumie można było też usłyszeć wulgarne okrzyki.

Tego samego dnia w Wejherowie prezydenta przywitała grupa protestujących z transparentami: „wyPAD 2020”, „Konstytucja” oraz „Andrzej Duda wstyd narodu”. Na nagraniach z przemówienia głowy państwa było słychać gwizdy.

W czwartek posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt uchwały potępiającej „grupę chuliganów”, jak określili protestujących w poniedziałek 10 lutego podczas państwowych uroczystości w Pucku i Wejherowie. Ich zachowanie nazwali „barbarzyńskim” i wymierzonym w autorytet polskiego państwa.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
28-02-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych