zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Andrzej Duda przesłał życzenia prof. Piotrowi Palecznemu w dniu jego 75. urodzin

20:43, 10.05.2021;   autor: elolc;   źródło: IAR

Prezydent Andrzej Duda w liście do profesora Piotra Palecznego w dniu jego 75. urodzin, złożył jubilatowi najlepsze życzenia i wskazał na jego dorobek jako pianisty i pedagoga muzycznego.


Podziel się:   Więcej

„Pragnę wyrazić uznanie dla Pańskiego dorobku artystycznego i wdzięczność za wybitny kunszt szopenisty, który od przeszło pół wieku zachwyca i dostarcza głębokich wzruszeń melomanom” - napisał prezydent.

Andrzej Duda przypomniał, że od pierwszych, jeszcze w czasach studenckich, osiągnięć na konkursach pianistycznych w kraju i za granicą, Piotr Paleczny „stał się w polskim życiu kulturalnym postacią wyjątkową, przyciągającą uwagę znawców i szerokiej publiczności”. „Późniejsze sukcesy międzynarodowe, znaczone wieloma pamiętnymi występami w najsłynniejszych salach koncertowych na kilku kontynentach, zapewniły Panu niezwykle wysoką pozycję w świecie muzyki poważnej. Pańskie wirtuozowskie wykonania utworów wielkich kompozytorów narodowych rozsławiły naszą kulturę ojczystą, za co chcę dzisiaj szczególnie gorąco podziękować” - napisał prezydent.

Andrzej Duda podziękował też profesorowi Piotrowi Palecznemu za połączenie kariery artystycznej z pracą pedagoga w warszawskiej Akademii Muzycznej, a obecnie Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Przypomniał też, że Piotr Paleczny sprawuje opiekę artystyczną nad Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju, a także zasiada w jury licznych festiwali. „Wyraża się w tym Pańska postawa służby pięknu i kulturze narodowej, postawa, która budzi mój głęboki szacunek” - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do profesora Piotra Palecznego w dniu jego 75. urodzin.


Prezydent złożył życzenia urodzinowe Barbarze Krafftównie

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych