zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Andrzej Duda ws noweli tzw ustawy medialnej: Podejmę decyzję, kiedy do mnie trafi

22:03, 24.09.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Podejmę decyzję, kiedy nowela do mnie trafi - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda pytany, czy zawetuje zmiany w tzw. ustawie medialnej. Jeżeli uznam, że bezpieczeństwo inwestowania w Polsce, jest pod znakiem zapytania, to te decyzje będą zdecydowane - dodał.


Podziel się:   Więcej

Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydent, na zaproszenie US Chamber of Commerce, spotkał się w czwartek z przedstawicielami amerykańskiego biznesu.

W piątek w wywiadzie dla TVN24 w kontekście tego spotkania oraz nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji dotyczącej zasad przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, prezydent został zapytany, czy amerykańskie firmy chcą inwestować w Polsce.

- Też i na ten temat rozmawialiśmy, bo przedstawiciel Discovery (udziałowca Grupy TVN) był obecny w czasie tego spotkania. Natomiast przede wszystkim muszę powiedzieć otwarcie, że to było bardzo miłe dla mnie spotkanie - odpowiedział.

Dodał, że usłyszał dużo dobrych słów na temat Polski. - Nie musieli tego mówić, przecież nikt inwestorów amerykańskich obecnych na polskim rynku, tutaj na spotkaniu z prezydentem Polski w Nowym Jorku nie zmusza do tego, żeby mówić komplementy na temat Polski. Gdyby nie chcieli, gdyby myślę nie mieli takiego przekonania, to by tego nie powiedzieli - powiedział Duda.

- Mówili dużo dobrego na temat naszego rozwoju. Mówili dużo dobrego na temat naszej polityki gospodarczej w związku także z pandemią koronawirusa - dodał prezydent.


„Wejście w życie zmian w tzw. ustawie medialnej negatywnie wpłynie na klimat inwestycyjny wokół Polski”
Na pytanie, co amerykańscy inwestorzy mówili o noweli tzw ustawy medialnej prezydent odparł, że mówił o niej tylko przedstawiciel Discovery.

- Więc powiedziałem tak, jak zresztą powtarzam cały czas, że oczywiście ja rozumiem amerykańskie interesy i amerykańskie podejście, ale zapewniłem wszystkich, bo powiedziałem to głośno, że w Polsce przestrzegane są wszystkie normy. W Polsce jest wolność słowa. W Polsce jest wolność prowadzenia działalności gospodarczej, gwarantowana przez polską konstytucję. I w związku z powyższym z tego punktu widzenia ja będę oceniał tę ustawę, jak ją dostanę - powiedział prezydent.

Dopytywany, czy ją zawetuje Duda odpowiedział, że podejmie decyzję, kiedy dostanie nowelizację. - Jeżeli dojdę do wniosku, że istotne elementy związane z ładem konstytucyjnym i bezpieczeństwem właśnie choćby prowadzenia działalności gospodarczej, inwestowania w Polsce, spokojem inwestowania w Polsce, są tam postawione pod znakiem zapytania, to te decyzje oczywiście będą tutaj zdecydowane - oświadczył Duda.

Na uwagę, że treść nowelizacji jest już znana prezydent odparł, że ma jeszcze czas na to, żeby się nad nią zastanowić. - I proszę mi ten czas zostawić - dodał.


„Przyjęcie zmian w tzw ustawie medialnej w obecnym kształcie nie byłoby dla nas korzystne”

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
17-10-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych