zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Andrzej Duda zagłosował w drugiej turze wyborów prezydenckich

14:32, 12.07.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda w niedzielę zagłosował w drugiej turze wyborów w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 79 w Krakowie. Towarzyszyły mu żona Agata Kornhauser-Duda i córka Kinga.


Podziel się:   Więcej

– Muszę powiedzieć, że jestem bardzo wdzięczny i dumny, że w tym czasie, kiedy pełnię urząd prezydenta, frekwencja w wyborach w Polsce tak bardzo wzrosła – powiedział prezydent Duda po wyjściu z lokalu wyborczego.

Jak podkreślił, cieszy go wysoka frekwencja, ponieważ pokazuje ona, że – jak powiedział – „demokracja w Polsce jest coraz bardziej dojrzała, że my Polacy bierzemy sprawy w swoje ręce na poważnie i decydujemy o tym, kto będzie rządził w naszym kraju, kto będzie nas także reprezentował, bo myślę oczywiście również o wyborach do Parlamentu Europejskiego”.

Dziękując za udział w wyborach, zachęcał do udziału w wyborach. – Można głosować do godz. 21.00, więc bardzo proszę, żeby iść do lokali wyborczych, oddać głos w tych wyborach i w ten sposób decydować o polskich sprawach – powiedział Duda.

W niedzielę o godz. 7.00 rano rozpoczęło się głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich. Potrwa ono do godz. 21.00.

Kontrkandydatem Andrzeja Dudy jest kandydat KO Rafał Trzaskowski.

W pierwszej turze wyborów frekwencja wyniosła 64,51 proc.


PKW: Frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich na godz. 12.00 wyniosła 24,73 proc.