zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Animacje dotyczące szczepień na ekranach LED w całym kraju

18:43, 14.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Od kilku dni w mediach społecznościowych kancelarii premiera dostępne są animacje na temat szczepień przeciw COVID-19. Teraz animacje można zobaczyć na ekranach LED w całym kraju – w tym m.in. na stacjach benzynowych, w salonach prasowych, a także przy kasach PKP.


Podziel się:   Więcej

Opole, Bełchatów, Słupsk, Pabianice to tylko przykłady miast, w których mieszkańcy mogą zobaczyć na ekranach LED krótkie animacje informacyjne na temat szczepień.

Materiały od dziś są wyświetlane m.in. na stacjach benzynowych, a także w salonach prasowych. W Krakowie, Poznaniu i Warszawie pasażerowie mogą je zobaczyć również na dworcach PKP.

Łącznie animacje są wyświetlane na 400 ekranach w 200 lokalizacjach w całej Polsce.


Kampania „Szczepimy się”. Walka z fałszywymi informacjami

Szczepienie najlepszy wybór


Dlaczego warto się zaszczepić przeciw COVID-19? Odpowiedź jest prosta - aby chronić siebie i innych. Na niebieskich planszach krótkiej animacji dowiemy się, że szczepienie przeciw COVID-19 to dużo mniejsze ryzyko zachorowania. W przypadku choroby szczepionka zapewnia łagodniejszy przebieg i mniej powikłań.
Oprócz tego szczepiąc się, przyczynimy się do zwalczenia pandemii w Polsce i na świecie a co za tym idzie, do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu do normalnego życia.


Dworczyk: Od 25 stycznia będziemy mogli wykonywać miesięcznie do 4 mln szczepień


Szczepienia przeciw COVID-19. Od piątku rusza e-rejestracja

Szczepienia są bezpieczne


Kolejna animacja jest odpowiedzią na pytanie, które pojawia się bardzo często – czy szczepionka przeciw COVID-19 jest bezpieczna? Z animacji dowiemy się, że szczepienia przeszły rygorystyczne testy, co sprawia że są bezpieczne. Każda szczepionka, niezależnie od jej rodzaju, przechodzi dokładne badania.

Może być podana wyłącznie po dopuszczeniu do obrotu przez wyspecjalizowane instytucje – w tym przypadku przez Europejską Agencję Leków oraz Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych. W opracowanie szczepień przeciw COVID-19 zaangażowali się naukowcy z całego świata. Dzięki ich ciężkiej pracy, mamy szczepionkę, która może być skuteczną bronią w walce z COVID-19.


Będą mobilne punkty szczepień dla mieszkańców DPS-ów

Sprawdzone i rzetelne źródła informacji


W internecie pojawia się wiele nieprawdziwych informacji na temat szczepionek przeciw COVID-19. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy korzystali ze sprawdzonych i rzetelnych źródeł. Zachęca do tego kolejna animacja.

Wiarygodne i kompleksowe dane możemy znaleźć na dedykowanej stronie internetowej gov.pl/szczepimysie. Szybko i wygodnie sprawdzimy tam m.in.: wiadomości na temat Narodowego Programu Szczepień, mapę punktów szczepień, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz wypowiedzi ekspertów.

Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.Minister zdrowia: Najpierw szczepione osoby powyżej 80 lat

Kampania informacyjna #SzczepimySię


Trwa kampania informacyjna pod hasłem #SzczepimySię. W telewizji i Internecie walkę z koronawirusem wsparli aktorzy: Mateusz Banasiuk i Stanisław Banasiuk, a także ambasador kampanii Cezary Pazura.

W ślad za spotem wideo z udziałem ojca i syna – Stanisława i Mateusza Banasiuków, wystartował także spot radiowy. W przestrzeni radiowej, a także w krótkich animacjach szczepionki promuje również aktor Cezary Pazura.


„Do końca lutego prawdopodobnie wszyscy chętni medycy będą po dwóch szczepieniach”
Na ulicach miast całego kraju zawisły billboardy. Rzetelne informacje na temat szczepień można zobaczyć również na ekranach LED w wielu miastach w Polsce. Akcja #SzczepimySię obecna jest również w mediach społecznościowych. Dołączyli do niej m.in. polscy sportowcy i medycy.


Dworczyk: Do końca marca szansa na zaszczepienie 3 mln osób

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
16-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych