zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Aplikacja STOP COVID będzie rozbudowana

09:23, 27.10.2020;   autor: akune;   źródło: IAR, Twitter

Aplikacja STOP COVID będzie rozbudowana – zapowiedział w programie Pierwszym Polskiego Radia pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski. Aplikacja ostrzega użytkowników, że mogli mieć kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem.


Podziel się:   Więcej

Marek Zagórski podkreślał, że kolejnej aktualizacji możemy się spodziewać jeszcze w tym tygodniu.

Osoby, które dostaną powiadomienie o kontakcie z osobą zakażoną, będą mogły poddać się testowi, pod warunkiem, że będą miały objawy COVID-19.

Pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa poinformował też, że niebawem zostanie wdrożony system informatyczny do obsługi inspekcji sanitarnej.

Chodzi między innymi o informowanie o kwarantannie – docelowo będą to robiły automaty. Do decyzji o kwarantannie będzie można mieć wgląd na Internetowym Koncie Pacjenta. Objęty nowym systemem ma być również cały wywiad epidemiczny.


Rząd zachęca do korzystania z aplikacji STOP COVID


Morawiecki: Zachęcam do zainstalowania aplikacji Stop COVID
– Wszystkie dane wpisane raz będą następnie wykorzystywane przez różne jednostki sanepidu, ale także inne jednostki ochrony zdrowia – zapowiedział Marek Zagórski.

Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa poinformował, że zapowiadane zmiany pomogą odciążyć w wielu obowiązkach pracowników sanepidu.Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe pomocą w wychodzeniu z pandemii

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych