zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe pomocą w wychodzeniu z pandemii

16:17, 20.09.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

STOP COVID – ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże nam w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią – podała na Twitterze kancelaria premiera.


Podziel się:   Więcej

Aplikacja korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Jest bezpłatna i dobrowolna.

„STOP COVID – ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże nam w wychodzeniu z obostrzeń związanych z pandemią. Im więcej z nas będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa” – podała na Twitterze kancelaria premiera.

Celem aplikacji jest pomoc zarówno zdrowym, jak i zakażonym osobom. Aby była skuteczna, powinno z niej „korzystać jak najwięcej osób”.


Kancelaria Premiera: aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe pomocą w wychodzeniu z pandemii


Premier: Epidemia nadal jest i jest ona groźna; dmuchajmy na zimne
Aplikacja składa się z dwóch modułów. Pierwszy z nich to moduł umożliwiający samokontrolę stanu zdrowia poprzez regularne zapisywanie informacji o swoim samopoczuciu i kondycji. Jest to swoisty „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy.


Jeśli zajdzie taka potrzeba – narzędzie może być pomocne dla lekarzy w postawieniu diagnozy. Ułatwia, bowiem przekazanie personelowi medycznemu informacji o rozwoju objawów, współistniejących schorzeniach, czy przyjmowanych lekach.


Rzecznik rządu: Nie zakładamy nowych ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa
Drugi moduł aplikacji skanuje otoczenie i podaje informacje w przypadku ryzyka kontaktu z wirusem.Kraska: Jesteśmy już na innym etapie epidemii koronawirusa; nauczyliśmy się z nim żyć
W STOP COVID – ProteGO Safe można także znaleźć oficjalne i aktualne informacje na temat sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, oraz dowiedzieć się, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub bliskich.


W Sejmie nowela „ustawy covidowej" oraz projekty dotyczące ochrony zwierząt


Mülller o „ustawie covidowej”: Chodzi o stan wyższej konieczności
Publikowane informacje to komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, oraz informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).


Premier o pandemii: Szukamy scenariuszy jak najmniej bolesnych dla społeczeństwa i gospodarki

Kalendarz transmisji

Grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31   
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych

Chcemy poznać Twoje zdanie

Treść pytania