zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Będzie kolejne spotkanie prezydenta z premierem ws. programu Nowy Ład

10:20, 24.02.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda umówił się z premierem Mateuszem Morawieckim na kolejne spotkania w sprawie programu Nowy Ład - powiedział w środę prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Podkreślił, że ten program „wymaga bardzo głębokiej analizy”.


Podziel się:   Więcej

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim o założeniach programu Nowy Ład. Prezydencki rzecznik Błażej Spychalski powiedział w środę, że to było długie spotkanie, na którym prezydent wraz z szefem rządu przy udziale współpracowników rozmawiali o propozycji Nowego Ładu.

Ponieważ propozycja ta jest bardzo obszerna, pan prezydent umówił się z panem premierem, że dojdzie do kolejnych spotkań zakresie programu Nowy Ład - zaznaczył Spychalski.

Jak dodał, o terminach spotkań prezydencka kancelaria będzie informowała na bieżąco.

Na pytanie, jak prezydent odnosi się do programu, Spychalski odpowiedział, że Nowy Ład to „bardzo obszerny, wielowątkowy program obejmujący wiele sfer życia publicznego, który wymaga bardzo głębokiej analizy”. Taka analiza jest w tej chwili dokonywana, taka dyskusja w tej chwili się toczy - zaznaczył rzecznik prezydenta.

W lutym kierownictwo PiS zaakceptowało program Nowy Ład. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, program zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie. Premier mówił w drugiej połowie stycznia, że w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

W środę rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że program zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach.

Prezydent rozmawiał z premierem o założeniach programu „Nowy Ład”
  

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
07-02-2023
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych