zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Będzie wsparcie służb mundurowych. Rząd przyjął projekt ustawy

13:00, 09.06.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Rząd zatwierdził i przyjął projekt ustawy o wsparciu służb mundurowych podległych ministrowi spraw wewnętrznych; ten projekt lada moment trafi do Sejmu, będzie szybko procedowany – poinformował we wtorek szef MSWiA Mariusz Kamiński. Wyraził nadzieję, że nowe przepisy wejdą w życie sierpniu.


Podziel się:   Więcej

Projektem ustawy, który zakłada m.in. wprowadzenie dwustopniowych przedemerytalnych dodatków dla funkcjonariuszy podległych MSWiA, rząd zajmował się na wtorkowym posiedzeniu. Dodatki mieliby otrzymywać najlepsi funkcjonariusze, którzy zdecydowaliby się pozostać w formacji.

O przyjęciu projektu przez rząd poinformował szef MSWiA. – Ten projekt lada moment trafi do Sejmu, będzie szybko procedowany. Mam nadzieję, że nowe przepisy prawa wejdą w życie w sierpniu – podkreślił Kamiński.

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez MSWiA wprowadza m.in. dwustopniowe dodatki motywacyjne dla funkcjonariuszy, którzy po nabyciu prawa do emerytury i posiadaniu co najmniej 25 lat służby zdecydowaliby się pozostać w formacji. Proponowane przepisy wzmocniłyby również ochronę prawną funkcjonariuszy policji i SG.

Dodatek pierwszego stopnia, w wysokości 1,5 tys. zł brutto przysługiwałby funkcjonariuszom, którzy ukończyli 25 lat służby. Natomiast dodatek drugiego stopnia - w wysokości 2,5 tys. zł brutto otrzymaliby funkcjonariusze po 28,5 latach służby. Mieliby je otrzymać najlepsi funkcjonariusze, z rekomendacją przełożonych.


Rząd o projekcie wprowadzającym dodatki motywacyjne dla funkcjonariuszy

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych