zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Błaszczak: Będę kontynuował wysiłki na rzecz stworzenia systemu bezpieczeństwa ojczyzny

15:16, 06.07.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Zapewniam, że będę kontynuował wysiłki Jarosława Kaczyńskiego na rzecz stworzenia systemu bezpieczeństwa naszej ojczyzny - powiedział nowy szef Komitetu ds. bezpieczeństwa Mariusz Błaszczak. W środę odbyło się pierwsze posiedzenie komitetu pod jego przewodnictwem.


Podziel się:   Więcej

Błaszczak spotkał się z dziennikarzami po zakończeniu posiedzenia rządowego Komitetu ds. bezpieczeństwa i spraw obronnych.

– To było pierwsze posiedzenie pod moim przewodnictwem. (...) Chcę zapewnić wszystkich - również zapewniłem tych, którzy biorą udział w posiedzeniach komitetu - że będę kontynuował to wszystko, co zostało rozpoczęte, kiedy przewodniczącym komitetu był premier Jarosław Kaczyński - powiedział Błaszczak.

Podkreślił, że cele się nie zmieniają. – Będę kontynuował wysiłki, które zostały podjęte przez premiera Kaczyńskiego, żeby stworzyć system bezpieczeństwa naszej ojczyzny, nie tylko z punktu widzenia ministra obrony narodowej, ale także z punktu widzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz ministra spraw zagranicznych i ministra sprawiedliwości - zapowiedział Błaszczak.

Wicepremier wyjaśnił, że system bezpieczeństwa Polski składa się z wielu elementów, nie tylko wojskowych, ale też chociażby związanych cyberbezpieczeństwem czy wymiarem sprawiedliwości.

Przewodniczący komitetu ds. bezpieczeństwa dodał, że jego podstawowym zadaniem pozostaje opiniowanie aktów prawnych. Przypomniał, że członkowie komitetu konsultowali ustawę o obronie ojczyzny czy zarządzaniu kryzysowym.

– Również kolejne akty prawne, o których rozmawiamy na posiedzeniu, będą miały charakter uzgodniony w ramach komitetu - dodał Błaszczak.

Błaszczak zwrócił uwagę, że Komitet ma „bezpośrednią łączność” z prezydentem, który jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, a w pracach Komitetu uczestniczy szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego.


Premier z wizytą na granicy polsko-białoruskiej. Dobiega końca budowa fizycznej bariery

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
09-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych