zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Budka: Działalność przedsiębiorców stanęła pod znakiem zapytania

13:42, 20.01.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

Jesteśmy po spotkaniu z przedsiębiorcami, których działalność niestety stanęła pod znakiem zapytania, otrzymali olbrzymie podwyżki rachunków m.in. za energię – mówił w czwartek szef klubu KO Borys Budka. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wskazywał, że potrzebne jest „natychmiastowe działanie”.


Podziel się:   Więcej

Klub Koalicji Obywatelskiej zorganizował w czwartek w Sejmie konferencję, a wcześniej spotkanie z przedsiębiorcami pt. „PiS niszczy przedsiębiorców”. – Jesteśmy po spotkaniu z przedsiębiorcami, ludźmi, którzy od wielu lat prowadzą swoje biznesy, zatrudniają dziesiątki osób (...), ciężko pracują i niestety ich działalność stanęła pod znakiem zapytania. Część z nich już zamknęła swoje przedsiębiorstwa, tylko dlatego, że otrzymali olbrzymie, horrendalne, niespotykane wcześniej podwyżki rachunków m.in. za energię elektryczną czy za gaz – powiedział szef klubu KO Borys Budka.

Jego zdaniem „to, co dzieje się w ostatnim czasie, stanowi wielkie zagrożenie dla polskich małych i średnich firm, zagrożenie dla rynku pracy, ale przede wszystkim – dla egzystencji dziesiątek tysięcy osób, które utrzymują się ze swojej ciężkiej pracy”. – Na nic zdadzą się pseudotarcze pana (Jacka) Sasina, jeśli nie będzie wsparcia dla polskiego biznesu, nie będzie gwałtownego zahamowania tego, co dzieje się na rynku między innymi cen energii – dodał Budka.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki mówił na spotkaniu z przedsiębiorcami, że to, „co wychodzi z Polskiego Ładu, to: bogatym zabrać, biednym zabrać i zrobić z tego tyle przepisów, że nikt z tego nic nie zrozumie”. – Chciałem państwa zapewnić, że w Senacie staraliśmy się ten Polski Ład czy „polski bezład, bałagan” poprawić. Wprowadziliśmy mnóstwo sensownych zmian, niestety w Sejmie one zostały blokowo wyrzucone – dodał.


Szrot i Kościński: Uwagi Kancelarii Prezydenta do Polskiego Ładu zbieżne ze spostrzeżeniami MF
Według Grodzkiego, sytuacja „jest dramatyczna”. – Pacjent jest na krawędzi zejścia i jest potrzebne pilne, natychmiastowe działanie, inaczej nie pojedyncze firmy, nie dziesiątki firm, ale tysiące firm małych, średnich zniknie – powiedział.

W spotkaniu i konferencji KO udział wzięli przedsiębiorcy m.in. Maciej Mielczarski, reprezentujący branżę piekarzy. – Przez cały ubiegły rok borykaliśmy się z pełznącą podwyżką cen mąki. (...) Cena w dużym hurcie jest dwa razy wyższa niż na początku roku 2021. To nie jest koniec podwyżek mąki – wskazywał.


Senacka komisja za rozszerzeniem katalogu produktów z obniżonym VAT-em

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych