zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Budka o konferencji Mejzy: Żenujący spektakl

14:34, 08.12.2021;   autor: ansa;   źródło: PAP

To był żenujący spektakl człowieka, który nigdy nie powinien znaleźć się w polityce; nie dość, że próbował wzbogacić się na krzywdzie ludzi ciężko chorych, to jeszcze jest niespotykanym w polityce megalomanem – ocenił szef klubu KO Borys Budka, komentując środowe oświadczenie Łukasza Mejzy.


Podziel się:   Więcej

Poseł Łukasz Mejza zorganizował w środę konferencję prasową, podczas której w oświadczeniu odniósł się do serii publikacji prasowych na jego temat. Chodzi przede wszystkim o doniesienia portalu Wirtualna Polska, który opisał działalność dawnej firmy obecnego wiceministra sportu oferującej wyjazdy zagraniczne osobom nieuleczalnie chorym (w ty dzieciom), m.in. na nowotwory, Alzheimera czy Parkinsona. Firma miała oferować kosztowne leczenie metodami uznawanymi na całym świecie za niesprawdzone i niebezpieczne. Według portalu interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

Mejza nazwał publikacje portalu „największym atakiem politycznym po 1989 roku”. – Atak ten jest wymierzony we mnie, ale jego celem jest obalenie większości rządowej – przekonywał polityk.

Budka nazwał konferencję Mejzy „żenującym spektaklem człowieka, który nigdy nie powinien znaleźć się w polityce”. – Nie dość, że ma szemraną przeszłość, nie dość, że próbował wzbogacić się na krzywdzie ludzi ciężko chorych, to jeszcze jest chyba niespotykanym w polityce megalomanem. To jest człowiek, który będąc zaledwie kilka miesięcy w polskim parlamencie, ma przeświadczenie, że jest nie wiadomo kim – stwierdził szef klubu Koalicji Obywatelskiej.


Mejza: Trwa wymierzony we mnie największy atak polityczny po 1989 roku
Jego zdaniem całkowitą odpowiedzialność za Mejzę ponoszą obecnie: prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. "To oni rekomendowali go do rządu, to Mateusz Morawiecki powoływał go na sekretarza stanu. – To Kaczyński rozmawiał z Kamilem Bortniczukiem (obecnym ministrem sportu i turystyki - PAP), budując większość parlamentarną. I dzisiaj należałoby zadać proste pytanie Jarosławowi Kaczyńskiemu i Mateuszowi Morawieckiemu, czy są dumni, że większość parlamentarna i zaplecze rządowe jest budowane właśnie na politycznych zdrajcach i ludziach z szemraną przeszłością – podkreślił Budka.

W jego ocenie Mejza może czuć się bezkarny, ponieważ dysponuje dwoma głosami w Sejmie (swoim i współpracującego z nim innego posła niezrzeszonego Zbigniewa Ajchlera - PAP). – I to jest wielki wstyd dla tego rządu, że ktoś taki może dyktować swoje warunki. Na tej dzisiejszej konferencji brakowało Jarosława Kaczyńskiego, który rozgrzeszałby go z tej całej przeszłości – ironizował Budka.


Terlecki po konferencji Mejzy: Życie jest brutalne; różni posłowie trafiają do Sejmu

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
02-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych