zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Budka: Oczekuję, że marszałek Sejmu przedłoży na spotkaniu dokument, który chciałaby poddać naszej ocenie

10:17, 24.11.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Oczekuję, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek przedłoży na środowym spotkaniu z przedstawicielami klubów i kół dokument, który chciałaby, żeby poddany był naszej weryfikacji, czy ocenie – powiedział w środę szef klubu KO Borys Budka. Dodał, że do tej chwili takiego dokumentu nie otrzymał.


Podziel się:   Więcej

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotka się w środę z przedstawicielami klubów i kół ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dot. możliwości weryfikacji szczepień pracowników przez pracodawców. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele PiS, KO, Lewicy, PSL, Konfederacji i Polski 2050.

Budka pytany w środę w radiu Zet o to spotkanie powiedział, iż oczekuje, że marszałek Witek przedłoży na nim jakiś dokument, „który chciałaby, żeby poddany był naszej weryfikacji, czy ocenie”. – Do tej chwili takiego dokumentu nie otrzymałem. Mam nadzieję, że do tego spotkania cokolwiek wpłynie, żebyśmy mieli nad czym pracować – powiedział szef klubu KO.

Na pytanie, czy przedstawiciele KO przyjdą na to spotkanie ze swoimi propozycjami Budka odparł: – My mówimy wyraźnie, że jest Rada Medyczna przy premierze, to są eksperci. My jako Koalicja Obywatelska zdajemy się na nich, na ekspertów pana premiera. – Mówimy tak – Rada Medyczna niech da rekomendacje, niech rząd je przyjmie jako swoje i wtedy będziemy te rekomendacje popierać – zaznaczył poseł KO. – Uważamy, że eksperci w tej sprawie powinni mieć głos – podkreślił.


Spotkanie marszałek Sejmu z klubami ws. pandemii COVID-19
Nie pozwolimy na to, by nieudolność tego rządu spowodowała w Polsce lockdown. Przestrzegaliśmy o tym od sierpnia. Przewodniczący PO Donald Tusk mówił wyraźnie – zajmijcie się już teraz wprowadzaniem odpowiednich regulacji, bo może się okazać, że na święta będziecie chcieli zamknąć Polskę – powiedział Budka.

– Ja się obawiam, że dzisiaj pani marszałek będzie próbowała wyczuć opozycję, co może się stać, jeżeli ten rząd nie będzie działał, a jak widać nie ma w tej materii większości, czy ktokolwiek myśli o tego typu rzeczach – dodał szef klubu KO.

Dotychczasowe propozycje KO


Dopytywany, czy opozycja nie powinna wychodzić jednak ze swoimi propozycjami Budka powiedział: – Oczywiście i wychodzimy od ponad roku. – Przygotowaliśmy „Białą Księgę Covid” (...), tam są konkretne rekomendacje. Mówiliśmy chociażby o kwestii przesunięcia środków dla sanepidu, zwiększenia liczby testów po to, by na kwarantannę przesuwać osoby, na izolację, które są chore. Mówiliśmy o tym, by przesunąć konkretne środki, 2 mld zł z tego co PiS funduje prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu i jego ludziom na ochronę służby zdrowia – wymienił Budka.

Złożyliśmy ponad 20 projektów w okresie covidowym, złożyliśmy kilkaset poprawek. To wszystko jest w parlamencie i dzisiaj nagle pani marszałek zaczyna jakieś spotkanie mimo, że na stole leży wiele propozycji – dodał poseł KO.


Marszałek Sejmu zaprosiła szefów klubów na rozmowę ws. ponadpartyjnego projektu dot. weryfikacji szczepień

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
26-11-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych