zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Budka: Rząd zobowiązał się do przedstawienia rozwiązań ustawowych ws. walki z pandemią

16:03, 25.01.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Na spotkaniu z premierem spodziewaliśmy się konkretów, ale nie dostaliśmy na piśmie żadnego projektu; padło zobowiązanie, że do jutra rząd przedstawi konkretne rozwiązania ustawowe - powiedział szef klubu KO Borys Budka.


Podziel się:   Więcej

We wtorek w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie szefa rządu Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami partii politycznych ws. dalszej walki z pandemią COVID–19.

– Spodziewaliśmy się konkretów, niestety, nie dostaliśmy na piśmie żadnego projektu aktu prawnego – rozporządzenia czy ustawy – powiedział dziennikarzom po spotkaniu szef klubu KO Borys Budka.

Polityk relacjonował, że wicepremier Jarosław Kaczyński opowiadał o „jakichś koncepcjach prawnych dotyczących przerzucenia na pracodawców możliwości pozywania pracowników, którzy się nie zaszczepią”.

– Jedno jest pewne: zmusiliśmy dzisiaj (...) rząd do tego, by do jutra – takie padło zobowiązanie – przedstawić konkretne rozwiązania ustawowe. Powiedzieliśmy, że tylko konkretne rozwiązania dają podstawę do wspólnej pracy w parlamencie – podkreślił Budka.


Premier spotkał się z przedstawicielami partii politycznych ws. walki z pandemią COVID-19
Jak przekazał, podczas spotkania nie padła informacja, co dalej z projektem ustawy o weryfikacji covidowej, tzw. lex Hoc. – Wydaje się, że porzucili ten pomysł, bo nie padła żadna konkretna deklaracja – dodał.

– Trzeba pilnych, konkretnych działań, a nie kolejnych spotkań i konferencji. Do pracy jesteśmy gotowi, ale nad konkretami. Niestety, tych konkretów na dzisiaj zabrakło – oświadczył.

Również szef PSL Władysław Kosiniak–Kamysz przekazał, że na spotkaniu padła deklaracja przedstawienia w środę rządowego projektu ustawy. Zapewnił, że opozycja jest gotowa do współpracy dla ratowania życia i zdrowia.

Kosiniak–Kamysz relacjonował, że podczas spotkania mówiono także o rozszerzeniu dostępności testów. – My uważamy, że to za mało, że trzeba wykorzystywać też paszporty covidowe, więc będziemy składać swoje pomysły w formie poprawek – dodał.


Premier spotka się z przedstawicielami partii politycznych ws. walki z pandemią COVID-19

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych