zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Cichanouska: Dyktatura w Mińsku upadnie, a więzi polsko-białoruskiej przyjaźni pozostaną

20:35, 08.12.2022;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Dzisiejsze spotkanie jest gestem solidarności z Białorusinami, którzy widzą Białoruś jako wolne i niepodległe europejskie państwo – powiedziała w czwartek w Warszawie po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą Swiatłana Cichanouska. Liderka demokratycznej Białorusi dziękowała prezydentowi Dudzie, polskiemu rządowi i narodowi za wsparcie, które okazują Białorusinom.


Podziel się:   Więcej

– Dzisiejsze spotkanie jest gestem solidarności z Białorusinami, którzy widzą Białoruś jako wolne i niepodległe europejskie państwo – podkreśliła białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska.

Tutaj, w Warszawie często słyszałam takie hasło – Mińsk – Warszawa wspólna sprawa. I prawdę mówią Ci, że prawdziwą przyjaźń poznaje się w trudnych czasach. Polska właśnie to zademonstrowała – zaznaczyła liderka białoruskiej opozycji. – Chcę powiedzieć, że dyktatura padnie, a te więzi, przyjaźnie, które są budowane, pozostaną z nami na dziesięciolecia – dodała.

Cichanouska zwróciła uwagę, że dzisiaj Białoruś „jest zakładnikiem dwóch dyktatorów – Alaksandra Łukaszenki i Władimira Putina”.

– Bardzo mnie boli, jak widzę, że Ukraina jest ostrzeliwana z naszego terytorium, ale od pierwszych dni tej wojny, która trwa, nasz naród pokazał, że nigdy się z tym nie pogodzi i będzie walczył do końca –podkreśliła.


Prezydent Duda: Chcemy mieć granicę z wolną, niepodległą Białorusią
 
 
 
...
 
Cichanouska życzyła też Polakom i swoim rodakom wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

– Niech one przyniosą spokój i radość w waszych sercach i w waszych rodzinach – mówiła.


Po przemówieniach prezydent Duda, Cichanouska oraz zgromadzeni goście wysłuchali kilku utworów muzycznych wykonanych w języku białoruskim.


Prezydent spotka się ze Swiatłaną Cichanouską


Żaryn: Białoruska propaganda kontynuuje prowokacje przeciwko Polsce

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych