zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Cieszyński: Czytniki do dowodów osobistych z warstwą biometryczną dostarczone samorządom

09:58, 27.09.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Udało się nam zabezpieczyć dostawy – z wiarygodnego źródła – czytników do dowodów z warstwą biometryczną, przekazaliśmy je już samorządom – poinformował w poniedziałek minister ds. cyfryzacji w kancelarii premiera Janusz Cieszyński.


Podziel się:   Więcej

Cieszyński powiedział w poniedziałek w Radiu Plus, że dowody z warstwą biometryczną zostały przekazane samorządom, ale nie chciał zdradzić konkretnych dat, kiedy nowe dowody będą wydawane. – Jutro przekażemy na konferencji prasowej konkretne daty – zapowiedział.

Dodał także, że wkrótce będzie gotowy projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

– Celujemy z terminem we wrzesień. Projekt będzie gotowy jeśli nie w tym tygodniu, to w następnym lub kolejnym. To ważna ustawa, która pomoże nam chronić Polskę i Polaków przez zagrożeniami – powiedział minister ds. cyfryzacji.

Cieszyński odniósł się także do swojego pomysłu dotyczącego wprowadzenia usługi powszechnej w zakresie internetu mobilnego.


Nowe dowody osobiste - ustawa z podpisem prezydenta
– W ramach usługi powszechnej w niektórych krajach europejskich – wprowadzone są rozwiązania dla grup bardziej wrażliwych, na przykład seniorów czy osób z regionów o strukturalnych problemach, na mocy których to rozwiązań możliwe jest uzyskanie przez te grupy dostępu do internetu po konkurencyjnej cenie – powiedział Janusz Cieszyński.

Dodał jednak, że nie chodzi o natychmiastowe wprowadzenie takiego rozwiązania w Polsce.


Załatwianie podstawowych spraw urzędowych zdalnie. Rząd przyjął projekt
Polski rynek internetu jest jednym z najbardziej konkurencyjnych w Unii Europejskiej, ceny u nas są o połowę niższe niż w UE. Chodzi nam o wpisanie do ustawy przesłanek, którymi prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej mógłby się kierować przy ewentualnym wprowadzeniu takiego rozwiązania, gdyby ceny internetu zaczęły rosnąć – powiedział Cieszyński.


Cieszyński: Pracujemy nad tym, aby nasze e-usługi były proste i intuicyjne

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
17-10-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych