zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Cieszyński: mObywatel 2.0 będzie tworzony razem z użytkownikami

11:40, 27.05.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Nowa odsłona aplikacji mObywatel 2.0 to nowa filozofia tworzenia e-usług dla obywateli i samorządów. Chcemy tworzyć e-usługi wspólnie z użytkownikami - mówił w piątek we Wrocławiu sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński.


Podziel się:   Więcej

Cieszyński wziął udział w konferencji „Kompetencje przyszłości – rozwój polskiej cyfryzacji”, która w piątek odbywa się na Politechnice Wrocławskiej. Celem konferencji zorganizowanej przez KPRM jest przybliżenie rozwiązań cyfrowych w administracji publicznej i ich potencjału w gospodarowaniu regionem. Wydarzenie ma charakter lokalny – organizowane jest w szczególności dla przedstawicieli samorządów i włodarzy miast województwa dolnośląskiego, a także dla zarządzających jednostkami gospodarczymi.

Sekretarz stanu ds. cyfryzacji podkreślił, że trwają prace nad nową odsłoną aplikacji mObywatel 2.0. – Nowa odsłona aplikacji mObywatel 2.0 to nowa filozofia tworzenia e–usług dla obywateli i samorządów. Chcemy tworzyć e–usługi wspólnie z użytkownikami – mówił.


Premier : Cyfryzacja kolejnych obszarów życia publicznego to priorytet naszego rządu
Cieszyński powiedział, że resort chce uruchomić systemu e–płatności. – On będzie w większości dedykowany samorządom, które szukają optymalizacji procesów przez cyfryzację – mówił.

Dodał, że nowa odsłona mObywatela będzie łączyła w sobie informacje z systemów centralnych oraz systemów samorządowych. – mObywatel 2.0 oprócz portalu płatności, to będą też pełnomocnictwa – mówił.

Cieszyński wskazał również, że w nowej odsłonie aplikacja ma pomóc w szybkim wydawaniu prawa jazdy. – Jeśli prawo jazdy będą cyfrowe, to po zadaniu egzaminy i wprowadzeniu tej informacji do systemu, w telefonie pojawi się gotowy dokument – mówił.


W Katowicach rusza IGF - globalna dyskusja o rozwoju internetu