zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Cieszyński: Olimpiada informatyczna perłą wśród olimpiad

20:35, 22.10.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Olimpiada Informatyczna to perła wśród olimpiad przedmiotowych – powiedział w piątek podczas inauguracji Programu Stypendialnego Olimpiady Informatycznej minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Podziel się:   Więcej

Wyjaśniono, że głównym celem programu jest wspieranie kształcenia oraz rozwijanie i upowszechnianie wiedzy z dziedziny informatyki. Wsparcia finansowego w formie stypendiów udzieli Państwowy Instytut Badawczy NASK w ramach Porozumienia z Fundacją Rozwoju Informatyki.

Patronem programu jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

NASK uruchamia program stypendialny, bo wiemy, że to właśnie Olimpiada Informatyczna przyciąga największe informatyczne talenty, które następnie z powodzeniem zdobywają świat – powiedział minister Cieszyński.

Dyrektor NASK Wojciech Pawlak stwierdził, że tworzony przez NASK Program Stypendialny Olimpiady Informatycznej zachęta dla uczniów do wyboru ścieżki kariery informatycznej i inwestycja w przyszłość tego strategicznego obszaru polskiej gospodarki.


Cieszyński: Pracujemy nad tym, aby nasze e-usługi były proste i intuicyjne
– Doświadczenie pokazuje, że rynek IT jest tak dynamiczny, że w tej chwili nawet trudno powiedzieć, jacy specjaliści będą nam w nadchodzących latach potrzebni. Program to też ukłon w stronę kadry pedagogicznej, która swoimi wysiłkami i postawą wspiera rozwój pasji uczniów i pomaga ukierunkować młodych ludzi na nauki związane z branżą informatyczną – powiedział podczas inauguracji Pawlak.

NASK przyzna stypendia laureatom Olimpiady Informatycznej i międzynarodowych konkursów informatycznych, w tym Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym oraz stypendia dla nauczycieli pracujących z uczniami uzdolnionymi.


Stypendia czekają również na nauczycieli za osiągnięcia w pracy z uczniami szczególnie uzdolnionymi.


Cyfryzacja KPRM: Więcej czasu, a najszybciej i tak przez internet

Kalendarz transmisji

Grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
04-12-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych