zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Czarzasty: Są takie sprawy, w których wszystkie siły spotykają się z władzą

10:00, 29.11.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Są sprawy, w których z władzą spotykają się wszystkie siły polityczne chociażby deklarowały, że nigdy w życiu, bo to niemoralne: sprawy związane z życiem i śmiercią, ochroną granic, ze środkami finansowymi dla Polski - podkreślił wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica).


Podziel się:   Więcej

W poniedziałek o godz. 15 odbędzie się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z klubami i kołami parlamentarnymi. „Sytuacja geopolityczna jest niezwykle trudna. Potwierdzają to konkluzje z rozmów z przywódcami europejskimi, z którymi spotkał się premier Mateusz Morawiecki” - napisał w poniedziałek na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, w związku z tymi zagrożeniami odbędzie się spotkanie premiera z klubami i kołami parlamentarnymi.

„Z tego, co wiem, wszystkie kluby przyjęły zaproszenie” - powiedział Czarzasty w poniedziałek w Radiu Zet. Przyznał jednocześnie, że „nie pokłada dużych nadziei” w spotkaniu.

Premier Morawiecki dla dpa o kryzysie na granicy z Białorusią, Nord Stream 2 i reparacjach
- Mam jedną satysfakcję. Okazuje się, że są takie sprawy w Polsce, które powodują, że z przedstawicielami władzy wszystkie siły polityczne się spotykają, chociażby deklarowały, że nigdy w życiu, bo to niemoralne: sprawy związane z życiem i śmiercią, (...) ochroną granic, sprawy związane np. ze środkami finansowymi dla Polski - zaznaczył współprzewodniczący Nowej Lewicy.

Zwrócił uwagę, że wszystkie kluby i koła wzięły udział w spotkaniu z marszałek Sejmu Elżbietą Witek w sprawie pandemii. - Rząd się uczy powoli. W sprawie pandemii zaczęła rozmawiać pani Witek. Ponieważ nie chcą podejmować konkretnych decyzji, rozmazują odpowiedzialność, zapraszają, dyskutują, robią wrażenie, że robią - powiedział Czarzasty. Jak dodał, nie wie, dlaczego prezydent Andrzej Duda nie zwołuje sprawie granicy Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

- Teraz, rozumiem, jest kwestia granicy i polityki wschodniej. Widocznie premier doszedł do wniosku, że są takie rzeczy, najważniejsze dla kraju, którymi trzeba się z opozycją podzielić i rozmawiać - zauważył wicemarszałek Sejmu.
Tematem spotkania premiera z opozycją mają być aktualne zagrożenia geopolityczne, w tym wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej, o których premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z ubiegłym tygodniu z europejskimi przywódcami. Na granicach UE i Białorusi trwa kryzys, od czasu, gdy na wiosnę wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy białoruskiej z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów w odpowiedzi na sankcje.

Premier Morawiecki spotka się z klubami i kołami parlamentarnymi

Kalendarz transmisji

Styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
27-01-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych