zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Czarzasty: Tylko Lewica i Polska 2050 złożyły na piśmie uwagi do Krajowego Planu Odbudowy

08:48, 26.04.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Tylko Lewica i Polska 2050 Szymona Hołowni złożyły jakiekolwiek uwagi na piśmie do Krajowego Planu Odbudowy, żądając w nim zmian; żadna inna partia tego nie zrobiła – powiedział w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica).


Podziel się:   Więcej

Czarzasty wskazał w poniedziałek w radiu TOK FM, że Lewica nie powiedziała, że bezdyskusyjnie poprze Fundusz Odbudowy. – My powiedzieliśmy, że jest to największy program po Planie Marshalla w Europie – podkreślił wicemarszałek Sejmu.

Według niego, „trzeba zrobić wszystko, żeby te 250 mld złotych trafiło do Polski”. – Stawiając warunki, upodmiotowić w tej sprawie samorządy – powiedział Czarzasty.

Poinformował, że tylko Lewica i Polska 2050 Szymona Hołowni „złożyły w ogóle jakiekolwiek uwagi na piśmie do tego planu (Krajowego Planu Odbudowy –red.), żądając zmian w tym planie”. – Żadna inna partia tego nie złożyła, a trzeba było to złożyć, i trzeba o tych warunkach dyskutować – podkreślił polityk Lewicy.


Premier: Krajowy Plan Odbudowy zakłada wzrost konkurencyjności gospodarki
Dlatego, że - jak mówił - "to, że te pieniądze powinny przyjść do Polski uważam za bezdyskusyjnie".

"Natomiast trzeba dyskutować warunki, na jakich potem te pieniądze zostaną rozdane" - zaznaczył Czarzasty.


Premier rozmawiał z przedsiębiorcami nt. Krajowego Planu Odbudowy
W grudniu ub.r. przywódcy państw UE porozumieli się w sprawie wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii COVID-19.

W ramach unijnego Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji ponad 58 mld euro. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie Krajowy Plan Odbudowy (KPO), który musi przygotować każde państwo członkowskie i przedstawić Komisji Europejskiej do końca kwietnia.


„Głosowanie przeciw Funduszowi Odbudowy będzie głosowaniem przeciw interesom Polski”
Krajowy Plan Odbudowy to dokument będący podstawą do gospodarowania środkami z Funduszu Odbudowy. Jednak aby Fundusz Odbudowy został uruchomiony, państwa członkowskie muszą ratyfikować decyzję unijnych liderów o zwiększenia zasobów własnych UE.


Debata przedstawicieli rządu i ekspertów ws. Krajowego Planu Odbudowy

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
26-11-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych