zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Czarzasty: We wtorek w Sejmie informacja premiera o COVID-19

14:09, 16.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

We wtorek Sejm ma wysłuchać informacji premiera na temat przygotowań państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 i wirusem grypy – poinformował dziennikarzy po posiedzeniu konwentu seniorów wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.


Podziel się:   Więcej

Nie wykluczył, że będzie dołączony projekt ustawy dotyczący COVID-19 i zarzucił PiS, że kradnie projekty Lewicy.

W porządku obrad Sejm, które ma się rozpocząć we wtorek o godz. 10.00 jest informacja premiera Mateusza Morawieckiego na temat stanu przygotowań państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 i wirusem grypy. W porządku jest też wybór Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty i szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski poinformowali, że na razie w porządku nie ma ustawy dotyczącej służby medycznej w warunkach pandemii, ale najprawdopodobniej będzie wniosek o dołączenie jej do porządku. Zarzucił też PiS, że chce do tej ustawy wpisać pomysły Lewicy.

– Dyskusja, która trwała na Konwencie Seniorów polegała na tym, że ta ustawa będzie zawierała dobre pomysły Lewicy, związane z maseczkami i podwyżkami dla służby medycznej – powiedział Czarzasty.

– Oczywiście jest tak, że te pomysły muszą być w ustawie PiS-owskiej i musi być opozycja z tego wyeliminowana. My prosiliśmy po prostu o wniesienie naszych ustaw – dodał.


Premier: Nowe obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych
– Mamy chyba prawo powiedzieć, że to my wnieśliśmy problem podwyżek i maseczek, a teraz osiem tysięcy ludzie choruje dziennie. PiS jednak mówi: możecie to wszystko zrobić, ale pod warunkiem, że to będzie – mówił Czarzasty.

– My mówimy jasno, jest ustawa Lewicy o maseczkach, jest ustawa o podwyżkach, procedujmy je – powiedział Gawkowski. – Na tą chwilę decyzja jest taka, nie ma zgody Konwentu Seniorów co do porządku obrad w takiej formule, że ustaw nie ma, a jak będą to zobaczymy – dodał.

Czarzasty dodał, że stanowisko Lewicy poparł wicemarszałek Piotr Zgorzelski z PSL, który też był zdaniem, że nie może być tak, że „wszystko jest na ostatnią chwilę”. – PiS w sprawie porządku obrad kręci – zaznaczył Gawkowski.

O ostatecznym porządku obrad ma zdecydować Prezydium Sejmu we wtorek.


We wtorek posiedzenie Sejmu i informacja premiera ws. stanu państwa w sytuacji pandemii

Kalendarz transmisji

Październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych