zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Debata w Parlamencie Europejskim na temat rosyjskiej propagandy

08:52, 22.11.2016;   autor: akune;   źródło: IAR

Europosłowie będą we wtorek rozmawiać o coraz silniejszej propagandzie w Europie ze strony Rosji i tzw. Państwa Islamskiego. Debatę na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego zaplanowano późnym popołudniem. Jutro natomiast głosowany będzie raport w tej sprawie autorstwa polskiej deputowanej Anny Fotygi.


Podziel się:   Więcej

Raport w tej sprawie autorstwa polskiej deputowanej Anny Fotygi będzie głosowany w środę.

Polska europosłanka napisała, że założenia strategii propagandowej władz na Kremlu i terrorystów z organizacji Państwo Islamskie są jednakowe. Chodzi o przeinaczane faktów, wzbudzanie wątpliwości, dzielenie unijnych krajów, blokowanie decyzji, dyskredytowanie europejskich instytucji.

Anna Fotyga mówiła, że jeśli chodzi o Rosję, to posługuje się ona bardzo licznymi metodami. – Oddziałuje poprzez media, organizacje pozarządowe i niektóre partie polityczne działające na arenie państw członkowskich – dodała.

Jedną z głównych strategii Moskwy, jak napisała w raporcie polska europosłanka, jest zakłamywanie historii. W dokumencie jest także mowa o wpisywaniu przez Rosję krajów Europy Środkowo-Wschodniej w swoją strefę wpływów i osłabianiu ich suwerenności, a także o podważaniu wiarygodności wschodnich sąsiadów Unii.

Raport budzi wiele emocji
<>br/> Raport w tej sprawie wzbudził wiele emocji, głosowanie nad nim na posiedzeniu parlamentarnej komisji spraw zagranicznych kilkakrotnie przekładano.

Protestowali m.in. socjaliści, którym nie podobał się antyrosyjski ton. Ostatecznie raport został przyjęty na początku października co otworzyło drogę do debaty i głosowania na sesji plenarnej.


Polityka bezpieczeństwa i obrony tematem sesji Parlamentu Europejskiego

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych