zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Debata z udziałem premiera na Warsaw Summit

16:46, 02.12.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

Premier Mateusz Morawiecki weźmie w sobotę udział w debacie pt. „Europa naszych marzeń”, która będzie podsumowaniem dwudniowego spotkania EKR Party Warsaw Summit. W panelu planowane są też zdalne wystąpienia nowej premier Włoch Giorgii Meloni oraz lidera hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascala.


Podziel się:   Więcej

– W piątek po południu rozpoczęło się spotkanie Warsaw Summit w ramach Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Mamy szereg merytorycznych paneli dotyczących obecności Polski w Europie, ale też bardzo szczegółowych rozwiązań dotyczących innowacji, gospodarki cyfrowej – powiedział PAP lider Partii Republikańskiej, europoseł Adam Bielan.

Podczas wydarzenia zaplanowano kilkanaście paneli tematycznych, w których uczestniczyć mają m.in. przedstawiciele rządu oraz eksperci. Będą oni dyskutować m.in. o nowych technologiach w Polsce i w Europie, a także jak rozwiązać problemy mieszkaniowe w Europie, czy jak zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe.

Dyskusje będą również dotyczyły obronności, cyberbezpieczeństwa, odbudowy Ukrainy, czy inwestycji w samorządach.


– To wszystko będzie podsumowane na panelu głównym z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, pt. +Europa naszych marzeń+. Jego rozpoczęcie zaplanowane jest na sobotę na godz. 13 – przekazał Bielan.

Dopytywany, kto jeszcze weźmie udział w debacie, Bielan odparł,że organizatorzy spodziewają się udziału gości z zagranicy, ale to będzie pewna niespodzianka".

Według nieoficjalnych informacji PAP, w debacie udział zdalnie mają wziąć również nowa premier Włoch Giorgia Meloni oraz lider hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascal.


Premier: Rosja chce rzucić Ukrainę na kolana

Kalendarz transmisji

Styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
28-01-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych