zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„Decyzja Putina nie jest w żaden sposób wiążąca dla państw świata, w tym dla Polski”

18:16, 30.09.2022;   autor: akune;   źródło: PAP

– Decyzja Władimira Putina o włączeniu do Rosji czterech ukraińskich obwodów nie jest w żaden sposób wiążąca dla państw świata, w tym dla Polski – podkreślił w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według niego jest to kolejny błędny ruch Federacji Rosyjskiej.


Podziel się:   Więcej

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w piątek włączenie do Rosji czterech ukraińskich obwodów: donieckiego, ługańskiego, zaporoskiego i chersońskiego, na terenie których w dniach 23-27 września odbyły się sfingowane referenda w tej sprawie.

Kosiniak-Kamysz podkreślił w rozmowie z Polska Agencją Prasową, że „ta decyzja nie jest w żaden sposób wiążąca dla państw świata, w tym dla Polski”. – To jest bardzo błędny ruch, po raz kolejny zły ruch Federacji Rosyjskiej – zaznaczył lider PSL.

Podkreślił, że te tereny są częścią Ukrainy "i nikt z przyzwoitych państw świata nie uzna tej dzisiejszej decyzji".

Zdaniem lidera PSL przeprowadzone na tych terenach referenda „były ustawką propagandową, która nie ma żadnej merytorycznej wartości, i jest tylko i wyłącznie na pożytek, na potrzebę reżimu Putina”.


Prezydent: Polska potępia rosyjskie próby aneksji terytorium Ukrainy
Przyłączenie okupowanych terytoriów w Donbasie, a także na południu Ukrainy jest trzecim naruszeniem integralności terytorialnej sąsiedniego kraju formalnie zatwierdzonym przez Kreml.

W marcu 2014 r. Rosja dokonała aneksji Półwyspu Krymskiego, natomiast 21 lutego, na trzy dni przed inwazją na Ukrainę, Putin ogłosił uznanie samozwańczych Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej za niepodległe państwa. Rzekoma „obrona rosyjskojęzycznej ludności Donbasu” posłużyła następnie jako propagandowe uzasadnienie wojny.


„Po decyzji Putina UE powinna zacząć prowadzić wspólną politykę zagraniczną”

Kalendarz transmisji

Grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych