zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Dera o wizycie prezydenta w Davos

09:28, 23.05.2022;   autor: kawi;   źródło: IAR

Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera zapowiedział, że podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał o przyszłości i perspektywach rozwoju gospodarki.


Podziel się:   Więcej

Gość Programu 3. Polskiego Radia zaznaczył, że rozmowy i wystąpienia będą z pewnością dotyczyły również sytuacji na Ukrainie.

Minister Andrzej Dera podkreślił, że podczas forum w Davos poruszony będzie też temat uniezależnienia się od rosyjskich surowców.

- Państwa powinny robić wszystko żeby nie zasilać finansowo dzisiaj Putina, bo to jest tak naprawdę dawanie źródła do tego żeby toczyć dalej wojnę, ale Davos to nie tylko kwestia pomocy Ukrainie, bo to wydaje się oczywiste, ale to są także sprawy gospodarcze, globalne, świata. Dzisiaj wielkim problemem świata będzie groźba głodu. To jest kwestia dostaw pszenicy, oleju słonecznikowego z Ukrainy - mówił Dera.
Prezydent Andrzej Duda uda się do szwajcarskiego Davos dziś po południu. Zgodnie z zapowiedziami, jego rozmowy z przywódcami światowymi zogniskują się wokół Ukrainy i polityczno-gospodarczych konsekwencji rosyjskiej inwazji.

Światowe Forum Ekonomiczne. Polskę reprezentować będą prezydent i premier