zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dera: Wszystko wskazuje na to, że jest dużo bliżej do porozumienia w rozmowach koalicyjnych

09:54, 24.09.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

– Wiedzę mamy taką jak państwo dziennikarze, jak wszyscy, którzy obserwują to z zewnątrz, ponieważ my nie uczestniczymy w tych rozmowach – powiedział Andrzej Dera pytany o wiedzę na temat rozmów w Zjednoczonej Prawicy. Prezydencki minister był w czwartek gościem programu Kwadrans Polityczny na antenie TVP1.


Podziel się:   Więcej

– Obserwujemy to zewnątrz. Ale z mojej intuicji i z tego, co widzę, co słyszę raczej wszystko wskazuje na to, że jest dużo bliżej do porozumienia niż dalej. Więc idzie to w stronę kontynuacji koalicji niż w stronę rozpadu – ocenił.

Z kolei na pytanie, czy jest szansa, aby prezes Prawa i Sprawiedliwości dołączył do rządu stwierdził, że „wszystkie scenariusze są w polityce realne”. – Trudno tutaj w inny sposób się wypowiadać. Poczekajmy. Myślę, że ten scenariusz zakłada jednak duże zmiany w rządzie. Więc poczekajmy na ostateczny kształt tych negocjacji. Być może wtedy ten scenariusz stanie się rzeczywistością, aczkolwiek na ten moment to są tylko dywagacje – powiedział.

Podkreślił również, że w rozmowy koalicyjne w Zjednoczonej Prawicy nie włącza się prezydent Andrzej Duda. – Pan prezydent nie planuje włączania się w rozmowy koalicyjne, bo to nie jest domena pana prezydenta – poinformował. – To jest domena partii, które zasiadają w parlamencie. To one musza wchodzić w większość parlamentarną. Ona musi być stabilna, musi dobrze funkcjonować. To nie jest miejsce na wchodzenie pana prezydenta w te rozmowy – zaznaczył.

– Na pewno o finale tych rozmów pan prezydent zostanie poinformowany, bo finalnie, jeżeli dojdą zmiany w rządzie one kończą się podpisem pana prezydenta. I tutaj na pewno premier będzie się kontaktował z panem prezydentem i będzie informował o wszystkich ustaleniach. Na tym etapie tak to wygląda. To nie jest tak, że ktoś od pana prezydenta, czym sam pan prezydent uczestniczy w rozmowach koalicyjnych, bo czegoś takiego nie ma – dodał Dera.

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
16-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych