zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Do końca tygodnia zostanie zakończona strategia szczepień

15:44, 02.12.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Strategię szczepień na Covid-19 będziemy chcieli bardzo szeroko skonsultować z ekspertami, żeby w połowie grudnia rząd mógł ją przyjąć jako oficjalny dokument – powiedział w środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.


Podziel się:   Więcej

W czasie środowej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, szef KPRM powiedział, że strategia szczepień „to największa operacja logistyczna tego typu w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Zaznaczył, że będzie w nią zaangażowanych bardzo wiele instytucji zarówno administracji państwowej, jak i bardzo wiele profesjonalnych firm.

– Chcemy, żeby szczepienie było dostępne w każdej gminie, żeby było proste i żeby każdy, kto zdecyduje się – a wierzymy, że znaczna część populacji – w sposób prosty nie tylko zapisał się na to szczepienie, ale również trafił blisko swojego miejsca zamieszkania do takiego punktu i zaszczepił się – powiedział Dworczyk.

Zapowiedział, że w połowie grudnia rozpocznie się „pierwsza duża akcja profrekwencyjna informująca we wszystkich możliwych mediach na temat wszystkich kwestii związanych ze szczepieniami”.
 
 
 
...
 
Poinformował, że „do końca tego tygodnia zostanie zakończona strategia szczepień”. – Strategia, którą będziemy chcieli bardzo szeroko skonsultować z ekspertami, z samorządem lekarskim, z ośrodkami naukowymi. Chcemy, żeby jak najwięcej osób mogło w tej kwestii się wypowiedzieć tak, żeby w połowie grudnia Rada Ministrów mogła jako oficjalny dokument przyjąć strategię szczepień na Covid– 19 – oświadczył szef KPRM.

Premier poinformował w środę, że zostało złożone zamówienie na 45 mln dawek szczepionki przeciw Covid–19; szczepionki będą darmowe, dobrowolne i dwudawkowe.

Premier: „Są widoki”, aby szczepienia przeciw Covid-19 rozpoczęły się od lutego

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych