zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Dostaliśmy propozycję spotkania prezydentów Dudy i Trumpa w poniedziałek w Nowym Jorku”

12:41, 19.09.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Dostaliśmy od strony amerykańskiej propozycję zorganizowania w poniedziałek w Nowym Jorku spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa – powiedział szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Jak dodał, prezydentowi Dudzie zależy, by spotkanie było „konkretne i konkluzywne”.


Podziel się:   Więcej

– Dostaliśmy od strony amerykańskiej propozycję zorganizowania w poniedziałek w Nowym Jorku spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa, czyli jeszcze przed rozpoczęciem debaty przywódców podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ – powiedział Szczerski.

Jak zaznaczył, „prezydentowi Andrzejowi Dudzie zależy na tym, aby to było spotkanie konkretne i konkluzywne”. – Będziemy pracować nad tym, żeby podczas tego spotkania została podpisana deklaracja dotycząca zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce, która miała być podpisana w Warszawie podczas wizyty prezydenta Trumpa – powiedział minister Szczerski.

Dodał, że w piątek będzie mógł ostatecznie potwierdzić, że do spotkania dojdzie.


„Dalsze ustalenia ws. wizyty Trumpa po wizycie prezydenta w Nowym Jorku”
 
 
 
...
 
Przełożona wizyta

Prezydent USA przełożył swoją wizytę w Polsce – która miała odbyć się na początku września – w związku z nadciągającym nad Florydę huraganem Dorian.

Wirtualna Polska napisała w czwartek, powołując się na nieoficjalne źródło związane z Departamentem Stanu, że „w poniedziałek 23 w Nowym Jorku zaplanowano spotkanie bilateralne między prezydentem Andrzejem Dudą i Donaldem Trumpem”.


Szczerski: wizyta Trumpa jeszcze w tym roku

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
06-06-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych