zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Duda do strażaków: swoją służbą dajecie dowód niezwykłego człowieczeństwa i bohaterstwa

16:00, 04.05.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Prezydent Duda w Międzynarodowym Dniu Strażaka spotkał się ze strażakami PSP i OSP biorącymi udział w akcji gaśniczej, prowadzonej w Biebrzańskim Parku Narodowym. – Swoją służbą dajecie dowód niezwykłego człowieczeństwa, humanizmu i bohaterstwa – mówił, zwracając się do strażaków.


Podziel się:   Więcej

Prezydent Duda w Międzynarodowym Dniu Strażaka spotkał się ze strażakami PSP i OSP biorącymi udział w akcji gaśniczej, prowadzonej w Biebrzańskim Parku Narodowym. Duda złożył życzenia i podziękowania na ręce „bohaterów tej walki z żywiłem, tutaj w Biebrzańskim Parku Narodowym; walki, którą przez szereg dni obserwowała cała Polska z zapartym tchem”.

– Pożar zawsze jest tragedią, zawsze niesie ze sobą nieszczęście, bardzo często niesie ze sobą cierpienie, zniszczenie mienia, czasem zdrowia, czasem odebrania życia. Panowie swoją służbą dajecie dowód niezwykłego człowieczeństwa, humanizmu i bohaterstwa właśnie w służbie drugiemu człowiekowi, po to by pomagać mu w tej niezwykle trudnej sytuacji jaką zawsze jest przede wszystkim sytuacja pożarowa – mówił zwracając się do strażaków.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że do straży pożarnej, niezależnie czy zawodowej czy ochotniczej, ludzie mają zaufanie i wzywają do różnych trudnych sytuacji. – Zawsze niezawodnie jesteście. Chcę za to na panów ręce – tak jak powiedziałem – bohaterów tej akcji gaśniczej, która miała tutaj miejsce przez kilka dni; złożyć z całego serca podziękowania w imieniu wszystkich naszych rodaków, całej RP, w imieniu całego naszego społeczeństwa – dodał prezydent.


Prezydent wręczył nominacje generalskie komendantom PSP
 
 
 
...
 
Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym

W tygodniowej akcji wzięło udział w sumie ok. 1,5 tys. strażaków zawodowych i ochotników wspieranych m.in. przez żołnierzy obrony terytorialnej, służby parkowe i leśne czy okolicznych mieszkańców. Używano samolotów i śmigłowców Lasów Państwowych, policji i SG. Śledztwo, w którym m.in. ustalane są przyczyny i okoliczności tego pożaru, prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Dwie główne hipotezy, to umyślne bądź nieumyślne podpalenie.

Grupa strażaków otrzymała w poniedziałek z rąk prezydenta Andrzeja Dudy medale za ofiarność i odwagę, w związku z ich udziałem w akcji gaszenia pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
28-09-2022
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych