zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Duża część z mobilnych punktów szczepień uruchomionych w majówkę zostanie później wykorzystana

14:51, 30.04.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Duża część mobilnych punktów szczepień, które zostaną uruchomione w majówkę później zostanie wykorzystana w powiatach, w których w tej chwili mamy najmniej punktów szczepień i w których terminy oczekiwania na szczepienia są najdłuższe – ​powiedział szef kancelarii premiera, pełnomocnik ds. szczepień Michał Dworczyk.


Podziel się:   Więcej

Dworczyk pytany był w piątek na konferencji prasowej, czy po majówce rozważane jest ewentualne przeniesienie mobilnych punktów szczepień na przykład do powiatów czy gmin, w których jest największe zapotrzebowanie na szczepienia.

– Jeżeli chodzi o te punkty, które będą w czasie majówki stały w miastach wojewódzkich i będą zorganizowane czy to w kontenerach, czy to w namiotach w koordynacji przez urzędy wojewódzkie, to tak, duża część z tych punktów później zostanie wykorzystana w tych powiatach, w których w tej chwili mamy najmniej punktów szczepień i w których terminy oczekiwania na szczepienia są najdłuższe. Tam będą wykorzystywane – odpowiedział Dworczyk.

W czwartek szef KPRM informował, że podczas majówki zostaną uruchomione mobilne punkty szczepień w każdym mieście wojewódzkim.


Müller: Podczas majówki mobilne punkty szczepień w każdym województwie
 
 
 
...
 
Dworczyk dodał, że do zaszczepienia się preparatem firmy Johnson&Johnson wystarczy aktywne e-skierowanie, bez konieczności rejestracji na konkretny termin.Szef KPRM: W czwartek kolejny dzienny rekord szczepień – 375 tys. 456