zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk: Chcielibyśmy, by w piątek szpital na PGE Narodowym był gotowy

10:36, 26.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Chcielibyśmy, by w najbliższy piątek szpital na PGE Narodowym był gotowy na przyjęcie pierwszego pacjenta – przekazał szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, zgodnie z planem w czwartek w placówce powinny rozpocząć się szkolenia personelu medycznego.


Podziel się:   Więcej

O to, kiedy zacznie działać szpital na Stadionie Narodowym, Dworczyk był pytany w poniedziałek w internetowym programie „Tłit" w Wp.pl.

– Plan jest taki, żeby w czwartek zaczęły się szkolenia personelu medycznego już na miejscu, w samym szpitalu – bo rekrutacja i pierwsze szkolenia już trwają. Plan jest taki, żeby w czwartek już na miejscu, na stanowiskach pracy rozpoczęły się szkolenia – tak, żeby w piątek miał gotowość do przyjęcia chorych – powiedział.

Dopytywany, kiedy szpital będzie gotowy na przyjęcie pierwszego pacjenta, Dworczyk powtórzył: „Chcielibyśmy, by był to najbliższy piątek”.

Podkreślił, że rząd bardzo liczy na to, że szpital nie będzie musiał być wykorzystywany, a do pomocy chorym wystarczą dotychczasowe placówki. Dworczyk dodał też, że poza sobotą, kiedy czekał na wyniki dochodzenia epidemiologicznego, codziennie odwiedza placówkę

– Tam każdego dnia mają miejsce odprawy, zaangażowany w realizację projektu jest szereg instytucji i podmiotów – zaznaczył.


Prof. Horban: Szpitale polowe są na trzeci etap epidemii
Szpital tymczasowy, który powstaje na Stadionie Narodowym, będzie filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Według założeń w pierwszym etapie będzie tam 500 łóżek, z czego 50 przeznaczonych do intensywnej terapii. Docelowo zaś szpital będzie mógł zostać rozwinięty do tysiąca miejsc.

Jak poinformował w piątek wiceszef MSWiA Błażej Poboży, do pracy w szpitalu zgłosiło się dotąd ponad 1700 pielęgniarek, ratowników i lekarzy.

W Warszawie oprócz szpitala na PGE Narodowym powstanie także placówka w hali EXPO XXI, którą nadzorować będzie Wojskowy Instytut Medyczny.


Prezydent: Szpital na Stadionie Narodowym ma stanowić zabezpieczenie

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
29-11-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych