zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk: Część opozycji postanowiło zrobić sobie teatr polityczny

19:59, 25.01.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Część koleżanek i kolegów z opozycji postanowiło zrobić sobie teatr polityczny, nie powinniśmy w ten sposób działać, bo to może zniechęcać Polaków do szczepień - mówił szef KPRM Michał Dworczyk, komentując serię konferencji prasowych KO ws. programu szczepień.


Podziel się:   Więcej

W poniedziałek w całej Polsce politycy Koalicji Obywatelskiej zorganizowali konferencje prasowe poświęcone Narodowemu Programowi Szczepień. Parlamentarzyści opozycji przekonywali podczas nich, że szczepienia Polaków przeciw COVID-19 to katastrofa oraz że zamiast narodowego programu szczepień mamy narodową kolejkę i narodowe rozczarowanie. Ich zdaniem, system szczepień powinien zostać zdecentralizowany.

– Część koleżanek i kolegów z szeroko rozumianej opozycji postanowiło zrobić sobie z tego jakiś teatr polityczny. Nie powinniśmy w ten sposób działać, dlatego że to może zniechęcać do szczepień Polaków, a nadrzędną sprawą i mam nadzieję, że naszym wspólnym celem jest to, żeby jak najwięcej Polaków zostało zaszczepionych. W związku z tym tego rodzaju działań prowadzić nie powinniśmy – skomentował Dworczyk w TVP Info.

Minister ironizował, że te różne „mądre rady” w konfrontacji z rzeczywistością zwykle okazują się bezużyteczne. Zapewnił jednocześnie, że jeśli pojawiają się merytoryczne propozycje, to „my zawsze dyskutujemy na ten temat, zawsze je analizujemy” i część z nich jest implementowana.

Ryzyko zachorowania na COVID-19 jest o wiele większe niż ryzyko powikłań poszczepiennych
Są też i takie propozycje – zwrócił uwagę minister – które są czystym populizmem. – Obliczonym na jakiś efekt medialny czy polityczny. Ot, pomysłem rzuconym a nie mającym nic specjalnie wspólnego z rzeczywistością i realiami, w których przyszło nam funkcjonować – powiedział.

Dworczyk nawiązał też do zapowiedzianego na wtorek spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych ws. Narodowego Programu Szczepień. – Mam nadzieję na merytoryczną rozmowę – mówił.

Jak wskazał, jeśli podczas spotkania pojawią się konstruktywne propozycje, to rząd wysłucha każdej takiej propozycji. – Przedyskutujemy i być może będą wśród nich takie, które będzie można wdrożyć w życie – zapowiedział Dworczyk.

Konfederacja prawdopodobnie weźmie udział w spotkaniu z premierem ws. szczepień