zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk: Jarosław Kaczyński mógłby odegrać stabilizującą rolę w ramach rządu

09:09, 21.09.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Jarosław Kaczyński jako osoba najbardziej doświadczona w polskiej polityce mógłby odegrać stabilizującą rolę w ramach rządu i Zjednoczonej Prawicy – powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk pytany, czy wejście prezesa PiS do rządu mogłoby być remedium na obecny kryzys polityczny.


Podziel się:   Więcej

Michał Dworczyk w TVN24 nie chciał się wypowiadać, jak zakończy się obecny kryzys polityczny w Zjednoczonej Prawicy, zwracając uwagę, że decyzje mają zapaść podczas zaplanowanego na godz. 13.00 spotkania kierownictwa PiS.

– Uważam, że w interesie całej zjednoczonej prawicy i naszych wyborców byłoby dalsze funkcjonowanie Zjednoczonej Prawicy w niezmienionym kształcie, ale do tego trzeba woli z obu stron – powiedział szef KPRM.

– Trudno wyobrazić sobie i uznać za normalną sytuację, kiedy jeden ze znacząco mniejszych koalicjantów chce mieć zasadniczy wpływ na kształt i funkcjonowanie koalicji, a na dodatek staje się nieprzewidywalny, bo zmienia reguły gry w czasie jej trwania – przekonywał.


Co z rządową koalicją? Rozmowy o przyszłości Zjednoczonej Prawicy
Dopytywany, czy z punktu widzenia PiS trudniejsze relacje są w relacjach z Porozumieniem Jarosława Gowina czy z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry odpowiedział, że „bez wątpienia największe napięcia w ostatnim okresie wywoływali politycy Solidarnej Polski”.

Przyznał, że kryzys może się zakończyć powstaniem rządu mniejszościowego. – Najnowsza historia Polski zna przypadki, kiedy z powodzeniem funkcjonował rząd mn


Schreiber: Do kryzysu w koalicji Zjednoczonej Prawicy doprowadził szereg spraw
iejszościowy – przekonywał Dworczyk.
Szef KPRM został też zapytany o słowa Adama Bielana, że prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien zostać premierem.

– Myślę, że jest to jeden z realnych wariantów, nie wiem, czy premierem czy wicepremierem, to jest decyzja pana prezesa Kaczyńskiego, natomiast ten polityk ma taki format, że mógłby odegrać rolę stabilizującą w tej napiętej sytuacji, ale do tego musi być dobra wola z obu stron, z naszej strony dobra wola jest - mówił Dworczyk.

– Premier Jarosław Kaczyński, jako osoba chyba najbardziej doświadczona w polskiej polityce na pewno mógłby odegrać bardzo pozytywną, rolę stabilizującą w ramach rządu i w ramach Zjednoczonej Prawicy – dodał.


Bielan: Trzeba poczekać, aż emocje opadną, i wrócić do stołu negocjacyjnego
W poniedziałek po godz. 13 zbierze się kierownictwo PiS, które podejmie decyzję w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy oraz dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski, w tym obecnego szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.


Terlecki: Praktycznie koalicja Zjednoczonej Prawicy nie istnieje

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
25-07-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych