zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk: Kandydatką klubu PiS na RPO jest senator Staroń

08:56, 07.06.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Według mojej wiedzy nic się nie zmieniło i kandydatką klubu PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich jest senator Lidia Staroń - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, nie ma wiedzy na temat tego, by miało dojść do „dealu” z PSL dotyczącego poparcia kandydatury prof. Marcina Wiącka.


Podziel się:   Więcej

Prof. Marcin Wiącek został zgłoszony jako wspólny kandydat na RPO klubów KO, KP-PSL, Lewicy, koła Polski 2050, koła Polskie Sprawy i posłów niezrzeszonych. Pod wnioskiem podpisali się też posłowie Porozumienia, m.in. lider partii Jarosław Gowin, a także poseł PiS Zbigniew Girzyński. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że kandydatką PiS na RPO jest senator Lidia Staroń.

W RMF FM Dworczyk został zapytany, czy jacyś posłowie PiS poprą kandydaturę prof. Wiącka. - Według mojej wiedzy nic się nie zmieniło i kandydatką na RPO klub PIS jest pani senator Staroń - odparł. Podkreślił, że trudno mu komentować decyzje Porozumienia.

Dopytywany, czy doszło do „dealu” z PSL, dotyczącego poparcia kandydatury dr. Karola Nawrockiego na prezesa IPN w zamian za poparcie kandydatury prof. Wiącka na RPO, Dworczyk odparł, że nie ma wiedzy, by takie rozmowy się toczyły. - Naszą kandydatką jest pani senator Staroń - podkreślił.

O możliwy rozpad koalicji rządzącej w związku z brakiem poparcia ze strony Porozumienia dla Lidii Staroń szef tego ugrupowania Jarosław Gowin pytany był w poniedziałek w Polsat News. - Jednoznacznie mogę powiedzieć, że w sprawie RPO nie zmienię stanowiska, nawet gdyby miało to za sobą pociągać rozpad koalicji - powiedział Gowin.

Doradca prezydenta o wpisie Terleckiego: Dziwna wypowiedź, nie rozumiemy jej

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych